Wofulo

A leukémia korai tünetei

A leukémia korai tünetei

A leukémia korai tünetei: krónikus leukémia

  • Nagyon fáradtnak érzi magát
  • Súlyvesztés nem ismert okból
  • Éjjeli izzadás
  • Láz
  • Fájdalom vagy teljesség érzése a bordák alatt a bal oldalon.

A leukémia korai tünetei: végső gondolat

hozzá lett adva a kiválasztott témákhoz.

Most szeretné megtekinteni HealthSavvy programjaidat, vagy maradhat ezen az oldalon, és folytatja ezt a cikket?

Annak érdekében, hogy létrehozhassuk az Ön testreszabott HealthSavvy programjait, további információra van szükségünk az Önt érdeklő egészségügyi témákkal kapcsolatban.

Nyomja meg az “Continue” gombot a HealthSavvy téma (ok) kiválasztásának megkezdéséhez.

Úgy döntött, hogy témaköröket a témacsoportból a kiválasztott témákhoz ad.

Biztos benne, hogy ezeket a témákat szeretné hozzáadni?

Úgy döntött, hogy törli az összes kiválasztott témát. Ne feledje, legalább egy kiválasztott téma van szüksége a HealthSavvy használatához. Ha ezt a lehetőséget választja, akkor nem vonható vissza, és legalább egy új tételt kell választania ahhoz, hogy folytassa HealthSavvy programjainak használatát.

Még mindig biztos benne, hogy minden kiválasztott témát törölni szeretne?

A gyermekkori leukémia jelei és tünetei

A gyermekkori leukémia tüneteinek többsége más okokkal is járhat, és leggyakrabban ezek a tünetek nem okoznak leukémiát. Mégis, ha a gyermeke bármelyikükben van, akkor fontos, hogy gyermeke látja az orvost, hogy az ügyet szükség esetén megtalálhassák és kezelhessék.

A leukémia tüneteit gyakran okozzák a gyermekcsontvelő problémái, ahol kezdődik a leukémia. Mivel a leukémiás sejtek felépülnek a csontvelőben, ki tudják egészíteni a normális vérképző sejteket. Ennek eredményeként a gyermeknek nincs elég normális vörösvérsejtje, fehérvérsejtje és vérlemezete. Ezek a hiányok vérvizsgálatokra utalnak, de tüneteket is okozhatnak. A leukémiás sejtek a test más területeit is behatolhatják, ami szintén tüneteket okozhat.

Az alacsony vörösvérsejtszám (tüdővérzés) tünetei (anémia): A vörösvérsejtek oxigént hordoznak a test összes sejtje számára. A vörösvérsejtek hiánya okozhat:

  • Fáradtság (fáradtság)
  • Gyengeség
  • Hideg érzés
  • Szédülést vagy szédülést érez
  • fejfájás
  • Légszomj
  • Sápadt bőr

Az alacsony fehérvérsejtszámú tünetek:

  • Fertőzések a normál fehérvérsejtek hiánya miatt fordulhatnak elő. A leukémiás gyermekek olyan infekciókat kaphatnak, amelyek nem tűnnek el, vagy egy fertőzést kaphatnak egymás után. Bár a leukémiás gyermekek gyakran magas fehérvérsejtszámmal rendelkeznek, mivel annyi leukémiás sejtük van, ezek a sejtek nem védenek a fertőzéssel szemben, ahogy a normál fehérvérsejtek.
  • A láz gyakran a fertőzés fő jele. De egyes gyermekeknek fertőzés nélkül lehet lázuk.

Az alacsony vérlemezkeszámú tünetek: A vérlemezkék a vérben általában segítenek abbahagyni a vérzést. A vérlemezkék hiánya a következőkhöz vezethet:

  • Könnyű zúzódás és vérzés
  • Gyakori vagy súlyos orrvérzés
  • Ínyvérzés

Csont- vagy ízületi fájdalom: Ezt a fájdalmat a leukémiás sejtek felhalmozódása okozza a csont felületén vagy a csukló belsejében.

Duzzanat a has (has): Leukémiás sejtek összegyűlhetnek a májban és a lépben, így nagyobbak. Ezt észrevehetjük, mint a has, vagy duzzanat. Az alsó bordák általában ezeket a szerveket fedik le, de amikor kibővülnek, az orvos gyakran érezheti őket.

Étvágytalanság és fogyás: Ha a lép és / vagy a máj elég nagy ahhoz, hogy más szervekkel, pl. Ezáltal a gyermek teljes érzést érezhet, miután csak kevés ételt eszik, ami az étvágycsökkenéshez és a súlycsökkenéshez vezet.

Duzzadt nyirokcsomók: Néhány leukémia terjedt a nyirokcsomókban. A duzzadt csomópontok a test bizonyos területein (pl. A nyak oldalán, hónaljban, a csontvég felett vagy az ágyék felett) láthatóak, vagy csomóknak látszanak. A nyakon vagy a hasban lévő nyirokcsomók is megduzzadhatnak, de ezek csak képalkotó vizsgálatoknál, például CT vagy MRI vizsgálatokban láthatók.

Csecsemőknél és gyermekeknél a nyirokcsomók gyakran nagyobbak, ha fertőzést szenvednek. A gyermekekben a megnagyobbodott nyirokcsomó sokkal gyakoribb a fertőzés jele, mint a leukémia, de orvosnak kell ellenőriznie, és szorosan követnie kell.

Köhögés vagy légzési nehézség: A leukémia bizonyos típusai befolyásolhatják a mellkas közepén lévő struktúrákat, például a nyirokcsomókat vagy a csecsemőmirigyet (a tüdő előtt egy kis szerv, a légcső, amely a tüdőbe vezet). A mellkasban megnyújtott thymus vagy nyirokcsomók nyomhatják a légcsövet, köhögést vagy légzési nehézséget okozva. Egyes esetekben, amikor a fehérvérsejtszám nagyon magas, a leukémiás sejtek felépülhetnek a tüdő kis véredényeiben, ami szintén problémákat okozhat a légzésben.

Az arc és a karok duzzanata: A felső vena cava (SVC), egy nagy véna, amely a fejből és a karokból visszaviszi a vért a szívbe, átmegy a csecsemőmirigy mellé. A megnagyobbodott thymus nyomást gyakorolhat az SVC-re, ami azt eredményezi, hogy a vér “visszaemelkedik” az erekben. Ez az úgynevezett SVC szindróma. Duzzadást okozhat az arc, a nyak, a kar és a felső mellkasban (néha kékeszöld bőrszínnel). Fejfájást, szédülést és tudatváltozást is okozhat, ha az az agyra hat. Az SVC szindróma életveszélyes lehet, és azonnal kezelni kell.

Fejfájás, rohamok, hányás: Kevés gyermeknek van leukémia, amely az agyban és a gerincvelőben már elterjedt, amikor először diagnosztizálják őket. Ez olyan tünetekhez vezethet, mint a fejfájás, a baj koncentrálása, a gyengeség, görcsök, hányás, egyensúlyhiány és homályos látás.

Kiütések, gumi problémák: Akut myelogenous leukémia (AML) gyermekeknél a leukémia sejtek terjedhetnek az ínyekbe, duzzadást, fájdalmat és vérzést okozva. Ha a bőrre terjed, kicsi, sötét foltok keletkezhetnek, amelyek olyanok, mint a közös kiütések. Az AML sejtek gyűjteménye a bőr vagy más testrészek alatt a chloroma vagy granulocytás szarkóma.

Extrém fáradtság, gyengeség: Az AML ritka, de nagyon súlyos következménye a szélsőséges fáradtság, gyengeség és beszédhiány. Ez akkor fordulhat elő, ha nagyon nagyszámú leukémia sejtek okozzák a vér túlságosan vastagodását és lassítja a vérkeringést az agy kis erekben.

Ismét a fenti tünetek többségét valószínűleg valami más, mint a leukémia okozza. Mindazonáltal fontos, hogy ezeket a tüneteket orvos ellenőrizze, hogy szükség esetén megtalálhassa és kezelhesse az okot.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!