Wofulo

A nyelőcsőrák vizsgálata

A nyelőcsőrák vizsgálata

A nyelőcső rákos megbetegedéseit általában olyan személy tünetei vagy tünetei okozzák. Ha a nyelőcsőrák gyanúja merül fel, akkor a diagnózis megerősítéséhez vizsga és teszt szükséges. Ha rákot találnak, további vizsgálatokat fognak végrehajtani a rák mértéke (szakaszának) meghatározására.

Orvostörténet és fizikai vizsga

Ha tünetei lehetnek a nyelőcsőrák által okozott tünetek, akkor az orvos megkérdezi orvosát, hogy ellenőrizze a lehetséges kockázati tényezőket, és megtudjon többet a tüneteiről.

Orvosa azt is megvizsgálja, hogy vizsgálja meg a nyelőcsőrák és egyéb egészségügyi problémák lehetséges jeleit. Ő valószínűleg különös figyelmet fordít a nyaka és a mellkas területeire.

Ha a vizsga eredményei rendellenesek, orvosa valószínűleg megrendeléseket tesz a probléma megtalálása érdekében. A további vizsgálatokhoz és kezeléshez egy gasztroenterológus (az emésztőrendszeri megbetegedésekre szakosodott orvos) is fordulhat.

Képalkotó tesztek a nyelőcsőrák iránt

A képalkotó tesztek röntgensugarakat, mágneses mezőket, hanghullámokat vagy radioaktív anyagokat használnak a test belsejének képalkotásához. A képalkotó tesztek több okból is elvégezhetők, például:

  • Segítsen megtalálni egy rákos gyanús területet
  • Megtanulni, hogy a rák milyen mértékben terjedt el
  • Annak eldöntéséhez, hogy a kezelés működik-e
  • A rák visszaszerzésének lehetséges jeleit keresni a kezelés után

Bárium fecske

Ebben a tesztben egy vastag, krémes folyadékot hívtak bárium lenyelik a nyelőcső falainak bevonására. Amikor röntgenfelvételt készítenek, a bárium egyértelműen körvonalazza a nyelőcsövet. Ezt a vizsgálatot önmagában, vagy röntgensugaras sorozat részeként lehet elvégezni, amely magában foglalja a gyomrot és a belek egy részét, amelyet felső gasztrointesztinális (GI) sorozat. A bárium fecskepróba a nyelőcső belső vastagságának normálisan sima felületén bármilyen rendellenes területet mutathat, de nem használható annak meghatározására, hogy a rák milyen mértékben terjedhet el a nyelőcsőn kívül.

Ez néha az első próbálkozás, hogy lássák, mi okozza a nyelési problémát. Még a kis, korai daganatok is gyakran láthatók ezzel a teszttel. A korai rákok kis kerek dudorok vagy lapos, felemelt területek (úgynevezett plakkok), míg a fejlett rákok nagy, szabálytalan területeknek tűnnek, és a nyelőcső belsejének összezsugulálását okozhatják.

Ezt a tesztet a nyelőcsőrák egyik legsúlyosabb komplikációjának diagnosztizálására is lehet használni tracheo-nyelőcső fisztula. Ez akkor fordul elő, amikor a daganat tönkreteszi a szövetet a nyelőcső és a légcső között, és összekötő lyukat hoz létre. Minden, amit lenyelnek, ezután áthaladhat a nyelőcsőből a légcsőbe és a tüdőbe. Ez gyakori köhögéshez, köhögéshez, esetleg tüdőgyulladáshoz vezethet. Ezt a problémát segítheti a műtét vagy az endoszkópos eljárás.

Számítógépes tomográfia (CT vagy CAT)

A CT-vizsgálat x-sugarakat használ a részletes keresztmetszeti képek előállításához. Ez a teszt segíthet megmondani, hogy a nyelőcsőrák elterjedt-e a közeli szervekbe és a nyirokcsomókba (babvastagságú immunsejtgyűjtemények, amelyekre a rák gyakran először terjed) vagy a test távoli részeire.

A vizsgálat előtt meg kell kérni, hogy igyon egy-két pint egy folyadékot orális kontraszt. Ez segíti a nyelőcsövet és a beleket. Ha bármilyen nyelési probléma merülne fel, kérdezze meg kezelőorvosát a vizsgálat előtt.

Mágneses rezonancia képalkotás (MRI) vizsgálat

A CT vizsgálatokhoz hasonlóan az MRI-vizsgálatok részletes képet mutatnak a lágyrészekről a szervezetben. Az MRI-vizsgálatok azonban röntgensugarak helyett rádiós hullámokat és erős mágneseket használnak. A kontrasztanyag neve gadolínium bejuttatható a vénába a szkennelés előtt, hogy jobban láthassa a részleteket. Az MRI segítségével fel lehet keresni az agyban és a gerincvelőben jelentkező abnormális területeket, amelyek a rák terjedésének következményei lehetnek.

Pozitron emissziós tomográfia (PET) vizsgálat

A PET-beolvasások általában radioaktív cukor (a továbbiakban: fiuor vagy FDG), amelyet beadunk a vérbe. A normál sejtek különböző mennyiségű cukrot használnak, attól függően, hogy milyen gyorsan nőnek. A gyorsan növő ráksejtek nagyobb valószínűséggel szívják fel a radioaktív cukor nagyobb mennyiségét, mint a normál sejtek. Ezek a radioaktivitási területek PET-es vizsgálatban láthatóak speciális kamerával.

A PET-vizsgálatból származó kép nem olyan részletes, mint egy CT vagy MRI vizsgálat, de hasznos információ arról, hogy a többi teszten látható rendellenes területek valószínűleg rákosak-e vagy sem.

Ha rákos megbetegedését már diagnosztizálták, orvosa ezt a vizsgálatot alkalmazhatja annak megállapítására, hogy a rák terjedt-e a nyirokcsomókra vagy a test más részeire. A PET-vizsgálat hasznos lehet akkor is, ha orvosa úgy gondolja, hogy a rák terjedt, de nem tudja, hol.

PET / CT vizsgálat: Néhány gép egyszerre végezhet PET és CT szkennelést is. Ez lehetővé teszi az orvos számára, hogy összehasonlítsa a nagyobb radioaktivitású területeket a PET-szkenneléssel, és részletesebb képet nyújtson arról a területről.

Az endoszkóp egy rugalmas, keskeny cső, egy apró videokamerával és egy olyan fényt a végén, amelyet a test belsejébe néz. Az endoszkópokat használó tesztek segíthetnek a nyelőcsőrák diagnosztizálásában vagy a terjedés mértékének meghatározásában.

Felső endoszkópia

Ez fontos teszt a nyelőcsőrák diagnosztizálására. A felső endoszkópia során Ön nyugtatva (álmos), majd az orvos átad egy endoszkópot a szájpadlóba és a nyelőcsőbe és a gyomorba. A fényképezőgép monitorhoz csatlakozik, amely lehetővé teszi az orvos számára, hogy a nyelőcső falában bármilyen rendellenes területet észleljen.

Az orvos speciális eszközöket használhat a hatókörön keresztül, hogy eltávolítson (biopsziás) mintákat minden rendellenes területről. Ezeket a mintákat a laborba küldik, hogy lássák, tartalmaznak-e rákot.

Ha a nyelőcsőrák gátolják a nyílást (az úgynevezett lumen) a nyelőcső bizonyos eszközökkel segíthet a nyílás növelésében az élelmiszer és a folyadék átadásának segítésére.

A felső endoszkópia fontos információkat adhat az orvosnak a daganat méretéről és elterjedéséről, amely segít annak meghatározásában, hogy a daganat műtéten keresztül eltávolítható-e.

Endoszkópos ultrahang

Ezt a vizsgálatot általában a felső endoszkópiával egyidejűleg végezzük. Endoszkópos ultrahang esetén a hanghullámokat kibocsátó szonda az endoszkóp végén található. Ez lehetővé teszi, hogy a szonda nagyon közel legyen a daganatokhoz a nyelőcsőben. Ez a teszt nagyon hasznos a nyelőcsőrák méretének meghatározásában és a közeli területeken való növekedéshez. Azt is segítheti megmutatni, hogy a közeli nyirokcsomók a rák hatással lehetnek-e. Ha az ultrahangon megnagyobbodott nyirokcsomók láthatók, akkor az orvos át tudja adni egy vékony, üreges tűt az endoszkópon keresztül, hogy megkapja biopsziás mintáikat. Ez segít az orvosnak eldönteni, hogy a daganat műtéten keresztül eltávolítható-e.

bronchoszkópia

Ez a vizsga a nyelőcső felső részében a daganatra nézhető ki, hogy megnézze, hogy elterjedt-e a légcsövön (légcső) vagy a légcsövön át a tüdőbe (hörgők) vezető csövekbe.

Thoracoscopy és laparoszkópia

Ezek a vizsgák lehetővé teszik a nyirokcsomók és egyéb szervek közelében a nyelőcső belsejében a mellkas (thoracoscopy) vagy a has (a laparoszkópia) keresztül egy üreges megvilágított cső.

Ezeket az eljárásokat egy műtőben végezzük, míg Ön általános érzéstelenítés alatt áll (mély álomban). A mellkasfal oldala (thoracoscopia) vagy a has (a laparoszkópia) oldalán kis vágás (vágás) történik. Néha több mint egy vágás készül. Az orvos ezután behelyez egy vékony, megvilágított csövet egy kis videokamerával a végére a bemetszéssel, hogy megnézze a nyelőcső körül elhelyezkedő helyet. A sebész átviheti a vékony eszközöket a térbe, hogy eltávolítsa a nyirokcsomókat és a biopsziamintákat, hogy megismerje a rák terjedését. Ez az információ gyakran fontos annak eldöntése során, hogy egy személy valószínűleg részesül-e a műtét előnyeiből.

A biopsziás minták laboratóriumi vizsgálata

Általában, ha egy gyanús nyelőcsőrák megtalálható az endoszkópiában vagy képalkotó vizsgálatban, akkor biopszia. A biopsziában az orvos egy kis darab szövetet távolít el egy különleges eszközzel, amely átsiklott a hatókörön. Lásd: A biopsziás és citológiai minták vizsgálata a rákhoz, hogy többet tudjon meg a biopsziák típusairól, arról, hogy a szövetet hogyan használják a laboratóriumban a rák diagnosztizálására és az eredményekre.

HER2 tesztelés: Ha nyelőcsőrák jelen vannak, de túl előrehaladott a műtéthez, a biopszia mintáit meg lehet vizsgálni a HER2 génre vagy fehérjére. Néhány nyelőcsőrákban túl sok a HER2 fehérje ráksejtjeik felszínén, ami segít a sejtek növekedésében. A trasztuzumab (Herceptin ®) nevű HER2-proteint célzó gyógyszer, amely a kemoterápiával együtt alkalmazható, segíthet ezeknek a rákoknak a kezelésében. Kizárólag a HER2 gén vagy fehérje túlságosan nagy daganatos betegségei valószínűleg befolyásolják ezt a gyógyszert, ezért az orvosok megvizsgálhatják a tumor mintákat. (Lásd a nyelőcsőrák célzott terápiáját.)

Vérvétel

Orvosa bizonyos vérvizsgálatokat rendelhet el, hogy segítsen meghatározni, ha nyelőcsőrákban szenved.

Teljes vérkép (CBC): Ez a teszt a különböző típusú vérsejteket méri. Kimutathatja, hogy vérszegénysége van (túl kevés vörösvérsejt). Egyesek a nyelőcső rákkal anémiásak, mert a tumor vérzik.

Májenzimek: Vérvizsgálat is végezhető a májfunkció ellenőrzésére, mert a nyelőcsőrák terjedhet a májra.

Esophageal Cancer Screening (PDQ®) -Patient Version

Mi a szűrés?

A szűrés rákot keres, mielőtt egy személynek bármilyen tünete lenne. Ez régóta meg tudja találni a rákot. Ha a kóros szöveteket vagy rákokat korán találják meg, akkor könnyebben kezelhető. Mire a tünetek megjelennek, a rák elkezdett terjedni.

A tudósok megpróbálják jobban megérteni, hogy mely emberek valószínűleg bizonyos típusú rákot kapnak. Azt is tanulmányozzák, hogy mit csinálunk és a körülöttünk lévő dolgok, hogy rákot okozzanak. Ez az információ segít az orvosoknak ajánlani, hogy ki kell szűrni a rákot, mely szűrővizsgálatokat kell használni, és milyen gyakorisággal kell elvégezni a vizsgálatokat.

Fontos megjegyezni, hogy orvosa nem feltétlenül úgy gondolja, hogy rákos, ha szűrővizsgálatot javasol. A szűrővizsgálatokat akkor adják meg, ha nincs rákos tünete.

Ha a szûrõvizsgálati eredmény abnormális, lehet, hogy több vizsgálatra van szükség annak megállapításához, hogy van-e rákos megbetegedése. Ezeket diagnosztikai teszteknek nevezik.

Általános információ a nyelőcsőről

Főbb pontok

  • A nyelőcsőrák olyan betegség, amelyben rosszindulatú (rákos) sejtek alakulnak ki a nyelőcső szövetében.
  • A nyelőcsőrák gyakoribbak a férfiaknál.
  • A dohányzás, a súlyos alkoholfogyasztás és a Barrett-esophagus befolyásolhatja a nyelőcsőrák kialakulásának kockázatát.

A nyelőcsőrák olyan betegség, amelyben rosszindulatú (rákos) sejtek alakulnak ki a nyelőcső szövetében.

A nyelőcső az üreges, izmos cső, amely mozgatja az ételt és folyadékot a toroktól a gyomorig. A nyelőcső fala több szövetrétegből áll, beleértve a nyálkahártyát, az izmokat és a kötőszöveteket. A nyelőcsőrák a nyelőcső belső bélésében kezdődik és a többi rétegen át terjed, ahogy nő. Nagyít A nyelőcső és a gyomor a felső gasztrointesztinális (emésztőrendszer) rendszer része.

A nyálkahártya két leggyakoribb típusa a rosszindulatú (rákos) állapotú sejtek típusának:

  • Squamous cell carcinoma: Rák, amely pikkelysejtekben kezdődik, a vékony, lapos sejtek, amelyek a nyelőcsövet bélelik. Ez a rák leggyakrabban a nyelőcső felső és középső részén található, de a nyelőcsőben bárhol előfordulhat. Ezt epidermoid karcinóma is nevezik.
  • Adenocarcinoma: Rák, amely a mirigysejtekben kezdődik. A nyelőcső bélésének glandularis sejtjei olyan folyadékokat termelnek és bocsátanak ki, mint a nyálkahártya. Az adenokarcinómák általában a nyelőcső alsó részében, a gyomor közelében vannak.

A nyelőcsőrákról szóló további információkért lásd a következő PDQ-összefoglalókat:

A nyelőcsőrák gyakoribbak a férfiaknál.

A férfiak körülbelül háromszor nagyobb valószínűséggel fordulnak elő nyelőcsőrákban. Több új esophagealis adenokarcinóma esik évente, és kevesebb új pikkelysejtes carcinoma esete van. A nyelőcső nyálkahártya-karcinóma gyakrabban fordul elő feketén, mint fehérekben. A nyelőcsőrák kialakulásának esélye növekszik az életkorral.

A dohányzás, a súlyos alkoholfogyasztás és a Barrett-esophagus befolyásolhatja a nyelőcsőrák kialakulásának kockázatát.

Bármi, ami növeli a betegség megszerzésének esélyét, kockázati tényezőnek nevezik. A kockázati tényező nem jelenti azt, hogy rákot fog kapni; ha nincsenek kockázati tényezők, nem jelenti azt, hogy nem fog rákot kapni. Azok, akik úgy gondolják, hogy veszélyben vannak, beszéljenek orvosával.

A laphámsejt-nyelőcsőrák kockázati tényezői a következők:

  • Dohányzás.
  • Sok alkoholt fogyasztok.
  • Alultápláltság (hiányzik a tápanyagok és / vagy a kalória).
  • Humán papillomavírus (HPV) fertőzés.
  • Miután a tylosist.
  • Achalasia után.
  • A lúgot lenyelve (a vegyszer bizonyos tisztítófolyadékokban található).
  • Rendszeresen nagyon meleg folyadékot fogyaszt.

A nyelőcső adenokarcinóma kockázati tényezői a következők:

  • Gastrooesophagealis reflux betegség (GERD) után.
  • Barrett-esophagus után.
  • Olyan gyógyszerek alkalmazása, amelyek enyhítik az alsó nyelőcső záróizmát (az izmok gyűrűje, amely megnyitja és bezárja a nyelőcső és a gyomor közötti nyílást).
  • Túlsúlyosnak lenni.

Esophageal Cancer Screening

Főbb pontok

  • A vizsgálatokat különböző típusú rákok szűrésére használják.
  • A nyelőcsőrákra nincs szabványos vagy rutin szűrővizsgálat.
  • Tanulmányozzák a nyelőcsőrák észlelését (megállapítását):
    • Esophagoscopy
    • szövettani vizsgálat
    • Brush citológia
    • Léggömb citológia
    • kromoendoszkópiával
    • Fluoreszcens spektroszkópia

A vizsgálatokat különböző típusú rákok szűrésére használják.

Néhány szűrővizsgálatot alkalmaznak, mert bizonyítottan hasznosnak bizonyultak mind a rákos megbetegedések korai felfedezésében, mind a rákos megbetegedések esélyének csökkentésében. Más teszteket azért használnak, mert egyes embereknél kimutatták, hogy rákot találnak; azonban a klinikai vizsgálatokban nem bizonyították, hogy ezeknek a vizsgálatoknak a használata csökkenti a rákos megbetegedések kockázatát.

A tudósok vizsgálják a szűrővizsgálatokat, hogy megtalálják a legkevesebb kockázatot és a legtöbbet. A rákszűrési kísérletek arra is szolgálnak, hogy megmutassák, hogy a korai felismerés (rákos megbetegedés előtti felfedezése) csökkenti-e a beteg esélyét a betegség elhalálozására. Néhány rákfaj esetében a helyreállítás esélye jobb, ha a betegséget korai stádiumban találják meg és kezelik.

A nyelőcsőrákra nincs szabványos vagy rutin szűrővizsgálat.

A nyelőcsőrák szűrését vizsgálják az ország számos részén zajló klinikai vizsgálatok szűrésével. A folyamatban lévő klinikai vizsgálatokról az NCI honlapján olvashat.

Tanulmányozzák a nyelőcsőrák észlelését (megállapítását):

Esophagoscopy

Eljárás a nyelőcső belsejébe való belépéshez, hogy ellenőrizze a rendellenes területeket. A szájon vagy az orrán, a torokban a nyelőcsőbe esophagoscope kerül behelyezésre. Az esophagoscope egy vékony, csőszerű eszköz, melynek fénye és lencséje látható. Lehet, hogy van egy eszköze a szövetminták eltávolítására, amelyeket mikroszkóp alatt ellenőrzik a rák tünetei miatt. Nagyít Esophagoscopy. Egy vékony, megvilágított csövet helyeznek a szájon és a nyelőcsőbe, hogy kóros területeket keressenek.

A sejtek vagy szövetek eltávolítása, hogy egy patológus mikroszkóp alatt megtekinthesse a rák tüneteit. A nyelőcső alsó részének béléséből származó biopsziás minták felismerése korai Barrett-esophagus-t észlelhet. Ez az eljárás olyan betegeknél alkalmazható, akiknek a Barrett-esophagus kockázati tényezői vannak.

Brush citológia

Olyan eljárás, amely során a sejteket a nyelőcső béléséből csiszolják és mikroszkóp alatt nézzük, hogy kórosak-e. Ez egy esophagoscopy során végezhető el.

Léggömb citológia

Olyan eljárás, amelyben a sejteket a nyelőcső béléséből összegyűjtik egy deflált léggömb segítségével, amelyet a páciens elnyel. A ballont ezután felfújják és kihúzzák a nyelőcsőből. A léggömb nyelőcsősejtjeit mikroszkóp alatt nézzük, hogy kórosak-e.

kromoendoszkópiával

Olyan eljárás, amelyben egy festéket permeteznek a nyelőcső bélésére esophagoscopy során. A bélés egyes területeinek fokozott festése a korai Barrett-esophagus jele lehet.

Fluoreszcens spektroszkópia

Olyan eljárás, amely speciális megvilágítást használ a szöveti szövetek megjelenítésére a nyelőcső bélésében. A fényérzékelő egy endoszkóppal áthalad és a nyelőcső bélésén ragyog. Ezután mérjük a nyelőcső burkolata által kibocsátott fényt. A malignus szövet kevesebb fényt ad, mint a normál szövet.

A nyelőcsőrák szűrésének kockázata

Főbb pontok

  • A szűrővizsgálatoknak vannak kockázataik.
  • A nyelőcsőrák szűrővizsgálatának kockázata a következő:
    • A nyelőcsőrák felfedezése nem javíthatja az egészséget, vagy segíthet az embernek hosszabb ideig élni.
    • Hamis negatív eredményeket lehet elérni.
    • Hamis pozitív eredmények lehetnek.
    • A mellékhatásokat maga a vizsgálat okozhatja.

A szűrővizsgálatoknak vannak kockázataik.

A szűrővizsgálatokkal kapcsolatos döntések nehézkesek lehetnek. Nem minden szűrővizsgálat hasznos, és a legtöbbjüknek vannak kockázataik. Mielőtt bármilyen szűrővizsgálatot elvégezne, érdemes megbeszélnie a vizsgálatot orvosával. Fontos megismerni a teszt kockázatát, és bizonyították-e, hogy csökkenti a rákos megbetegedések kockázatát.

A nyelőcsőrák szűrővizsgálatának kockázata a következő:

A nyelőcsőrák felfedezése nem javíthatja az egészséget, vagy segíthet az embernek hosszabb ideig élni.

A szűrés nem javíthatja az egészségét, vagy hosszabb ideig élhet tovább, ha előrehaladott nyelőcsőrák vagy ha már elterjedt a test többi helyére.

Egyes rákos megbetegedések soha nem okoznak tüneteket, vagy életveszélyesek lehetnek, de ha szűrővizsgálatot találnak, akkor a rák kezelhető. Nem ismert, hogy ezeknek a rákoknak a kezelése hosszabb ideig élhet, mint ha nem kaptak kezelést, és a rák kezelésének súlyos mellékhatásai lehetnek.

Hamis negatív eredményeket lehet elérni.

A szűrési vizsgálati eredmények normálisnak tűnhetnek, habár a nyelőcsőrák jelen vannak. Az a személy, aki hamis negatív eredményt kap (az egyik azt mutatja, hogy nincs rák, ha valóban létezik), akkor is késleltetheti az orvosi ellátást, ha tünetek is vannak.

Hamis pozitív eredmények lehetnek.

A szűrővizsgálat eredményei abnormálisnak tűnhetnek, még akkor is, ha nincs rák jelen. A hamis pozitív eredmény (amely azt mutatja, hogy van olyan rák, amikor valóban nincs) szorongást okozhat, és általában több teszt (például biopszia) követ, amelyek szintén kockázatokkal járnak.

A mellékhatásokat maga a vizsgálat okozhatja.

Ritkán, de súlyos mellékhatások fordulhatnak elő esophagoscopy és biopszia esetén. Ezek a következők:

  • Egy kis lyuk (lyuk) a nyelőcsőben.
  • Légzési problémák.
  • Szívroham.
  • Étel, víz, gyomormosás vagy hányás átjutása a légutakba.
  • Súlyos vérzés, amelyet esetleg kórházban kell kezelni.

Erről a PDQ-összefoglalóról

Az orvos adatkérdése (PDQ) az Országos Rákkutató Intézet (NCI) átfogó rákinformációs adatbázisa. A PDQ adatbázis tartalmazza a rák megelőzésére, kimutatására, genetikájára, kezelésére, támogató gondozására és kiegészítő és alternatív gyógymódokra vonatkozó legfrissebb információk összefoglalóit. A legtöbb összefoglaló két változatban jelenik meg. Az egészségügyi szakemberek részletes leírása technikai nyelven íródott. A páciens verziója könnyen érthető, nem technikai nyelven készült. Mindkét verzió rákos információkkal rendelkezik, pontos és naprakész, és a legtöbb változat spanyolul is elérhető.

A PDQ az NCI szolgáltatása. Az NCI az Országos Egészségügyi Intézetek (NIH) része. A NIH a szövetségi kormány biomedikai kutatásának központja. A PDQ-összefoglalók az orvosi szakirodalom független felülvizsgálatán alapulnak. Ezek nem az NCI vagy az NIH politikai nyilatkozatai.

Ennek az összefoglalónak a célja

Ez a PDQ rák tájékoztató összefoglalása a nyelőcsőrák szűrésére vonatkozó jelenlegi információkkal rendelkezik. Célja, hogy tájékoztassa és segítse a betegeket, családokat és gondozóikat. Nem nyújt hivatalos iránymutatásokat és ajánlásokat az egészségügyi ellátásról szóló döntések meghozatala érdekében.

Felülvizsgálók és frissítések

A szerkesztői testületek írják le a PDQ rákinformációs összefoglalásait, és naprakészen tartják azokat. Ezek a bizottságok rákkezeléssel foglalkozó szakemberek és a rákkal kapcsolatos egyéb specialitásokból állnak. Az összefoglalókat rendszeresen felülvizsgálják, és új információkkal kerülnek módosításra. Az összes összefoglaló dátuma (“Utolsó módosítás dátuma”) a legfrissebb változás dátuma.

A betegtájékoztatóban szereplő információkat a PDQ szűrés és megelőzés szerkesztőbizottsága által rendszeresen felülvizsgált és szükség szerint frissített egészségügyi szakemberekből vették át.

Klinikai kísérleti információk

A klinikai vizsgálat olyan vizsgálat, amely egy tudományos kérdés megválaszolására szolgál, például arról, hogy az egyik kezelés jobb-e a másiknál. A kísérletek a múltbeli vizsgálatokon és a laboratóriumi tapasztalatokon alapulnak. Minden kísérlet megfelel bizonyos tudományos kérdéseknek annak érdekében, hogy új és jobb módszereket találjanak a rákos betegek segítésére. A kezelés során a klinikai vizsgálatok során információt gyűjtenek az új kezelés hatásairól és arról, hogy mennyire jól működik. Ha egy klinikai vizsgálat azt mutatja, hogy az új kezelés jobb, mint a jelenleg alkalmazott, akkor az új kezelés “normál” lesz. A betegek esetleg gondolkodni akarnak a klinikai vizsgálatban való részvételről. Néhány klinikai vizsgálat csak olyan betegek számára nyitott, akik nem kezdték meg a kezelést.

A klinikai vizsgálatok szerepelnek a PDQ-ban, és megtalálhatók az NCI honlapján. Számos rákos orvos is részt vesz a klinikai vizsgálatokban. További információkért hívja az 1-800-4-CANCER rák tájékoztató szolgálatot (1-800-422-6237).

Engedély az összefoglaló használatához

A PDQ bejegyzett védjegy. A PDQ-dokumentumok tartalmát szabadon szövegként lehet használni. Nem azonosítható NCI PDQ rák információs összefoglaló, hacsak az egész összefoglaló nem látható, és rendszeresen frissül. Azonban a felhasználó számára megengedett, hogy írjon egy mondatot, például: “Az NCI PDQ rákról szóló összefoglalója az emlőrák megelőzéséről a következőképpen állapítja meg a kockázatokat: [az összefoglaló kivonatát].”

A PDQ összegzésének legjobb módja a következő:

PDQ® Screening és Prevention Szerkesztőség. PDQ nyelőcsőrák szűrése. Bethesda, MD: National Cancer Institute. Frissítve. Elérhető: https://www.cancer.gov/types/esophageal/patient/esophageal-screening-pdq. Hozzáférés. [PMID: 26389194]

Az összefoglalóban szereplő képeket a szerző (k), a művész és / vagy a kiadó engedélyével használják a PDQ-összefoglalókban való használatra. Ha PDQ-összefoglalóból szeretne képet használni, és nem használja az egész összefoglalót, akkor a tulajdonosnak engedélyt kell kapnia. A Nemzeti Rákkutató Intézet nem adhatja meg. Az összefoglalóban szereplő képek használatával kapcsolatos információk és a rákkal kapcsolatos számos egyéb kép megtalálható a Visuals Online-ban. A Visuals Online több mint 2000 tudományos kép gyűjteménye.

lemondás

Az összefoglalókban szereplő információk nem használhatók a biztosítási díjakra vonatkozó döntések meghozatalára. A biztosítási fedezetről bővebben a Cancer.gov webhelyen találhatók a kezelői rákkezelési oldalon.

Lépjen kapcsolatba velünk

További információért forduljon hozzánk, vagy segítséget kapjon a Cancer.gov weboldalán a Kapcsolatfelvétel a Súgó oldalon. Kérdések a Cancer.gov weboldalon keresztül is elérhetők.

  • Frissítve: 2018. március 9

Az Országos Rákkutató Intézet honlapján található legtöbb szöveg szabadon felhasználható vagy újra használható. A Nemzeti Rákkutató Intézetet forrásként kell jóváírni és erre az oldalra mutató hivatkozást is beleértve, például “Esophageal Cancer Screening (PDQ®) -Patient Version eredetileg a National Cancer Institute kiadta.”

Kérjük, vegye figyelembe, hogy a kormányon kívüli egyének által készített blogbejegyzések tulajdonosa lehet az író tulajdonosa, és a grafika tulajdonosa lehet az alkotója. Ilyen esetekben kapcsolatba kell lépni az íróval, művészekkel vagy kiadóval, hogy engedélyt szerezzen az újrafelhasználásra.

Üdvözöljük a hozzászólásait ezen a bejegyzésen. Az összes megjegyzésnek meg kell felelnie a megjegyzéss politikának.

Szeretné használni ezt a tartalmat webhelyén vagy más digitális platformon? A szindikációs szolgáltatás oldalunk megtudja, hogyan.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!