Wofulo

Újdonságok a nyelőcsőrák kutatásában

Újdonságok a nyelőcsőrák kutatásában?

A nyelőcsőrák okaira, megelőzésére és kezelésére vonatkozó kutatásokat most számos orvosi központban, egyetemi kórházban és más intézményekben végzik.

A kutatók azt találták, hogy bizonyos génváltozatok gyakoribbak Barrett-nyelőcsőben szenvedő emberekben. Ez új teszteket eredményezhet azoknak az embereknek a megtalálásában, akik valószínűleg hamarabb Barrett nyelőcső és nyelőcsőrák kapnak, hogy ezeket a problémákat meg lehessen akadályozni. E változások megértése olyan új célzott terápiákhoz is vezethet, amelyek leküzdik e kóros gének hatásait.

Szűrés és megelőzés

A nyelőcső adenokarcinóma sebessége az utóbbi évtizedekben meredeken emelkedett. Napjainkban erőfeszítéseket tesznek az elhízás csökkentésére, ami a rák kialakulásának egyik fő kockázati tényezője (és számos más típus is).

A Barrett-nyelőcsőben szenvedő emberekben a kutatók megpróbálják meghatározni, hogy az újabb vizsgálatok meg tudják-e állapítani, mely betegek valószínűleg tovább dolgoznak a rák kialakulásában. Ez segítheti az orvosokat abban, hogy mely betegek intenzív nyomon követést igényelnek, és melyeket ritkábban lehet vizsgálni.

A kutatók olyan módokat is keresnek, amelyek segítenek megakadályozni, hogy a Barrett sejtjeit megelőző rákká vagy rákká váljanak. A kábítószereket, mint például a protonpumpa-gátlókat és az aszpirint jelenleg vizsgálják erre a célra.

Az orvosok újabb képalkotási teszteket és egyéb teszteket használnak annak érdekében, hogy jobban meghatározhassák, melyik embert nagyobb eséllyel segíti elő a nyelőcső, és amelynél az emberek kevésbé valószínűleg élvezni fogják ezt a nagy mőveletet.

Az orvosok folyamatosan javítják a nyelőcsőrák kezelésére alkalmazott műtéti technikákat, amelyek célja, hogy biztonságosabbá tegyék ezeket a műveleteket, és gyorsabban segítsék a betegeket a műtéti beavatkozásból.

kemoterápiás kezelés

Számos tanulmány tesztel új módszereket a kemoterápiás (kemo) gyógyszerek kombinálására, amelyekről már ismert, hogy aktívak a nyelőcsőrák ellen, hogy megpróbálják javítani hatékonyságukat. Más vizsgálatok tesztelik a kemoterápia és a sugárkezelés kombinációjának legjobb módjait.

A kutatók arra is kíváncsiak, hogy megvizsgálják-e a nyálkahártya-rákban lévő fehérjéket, és megmondják, hogy a rák valószínűleg reagál-e a kemoterápiára. Ez azért fontos, mert sok ember kémiai és sugárterhelést kap a kezdeti kezelés részeként, gyakran a műtét előtt. Annak tudatában, hogy egy személy rákja valószínűleg reagál-e a kemoterápiára, az segítheti az orvosokat abban, hogy a személy számára a legjobb kezelési lehetőséget válasszák.

Immun terápia

Az immunrendszer fontos része az a képesség, hogy megakadályozza a test normál sejtjeinek megtámadását. Ehhez olyan “ellenõrzõ pontokat” alkalmaz – az immunsejteken található molekulákat, amelyeket be kell kapcsolni (vagy ki), hogy elkezdje az immunválaszt. A rákos sejtek néha ezeket az ellenőrzőpontokat használják, hogy elkerüljék az immunrendszer megtámadását.

Immunterápiás gyógyszerek az úgynevezett ellenőrzőpont-inhibitorok hasznosak néhány más daganatos megbetegedésben, és jelenleg vizsgálják a nyelőcsőrákban. Például a pembrolizumab (Keytruda) hatóanyag a PD-1-et célozza meg, amely immunrendszer T-sejtjein található fehérje, amely általában segít megóvni ezeket a sejteket a sejt más sejtjeitől. A fehérje célzása segíthet az immunrendszer felismerésében és a rákos sejtek felismerésében. A Pembrolizumab-t most jóváhagyják a gastroesophagealis csomó további fejlett daganatos megbetegedéseinek kezelésére. Azt is tanulmányozzák a fejlett nyelőcsőrák, amely nem reagált a kezelésre, és nem lehet eltávolítani a műtét. A Nivolumab (Opdivo), amely a PD-1-et is célozza, és sok más immunterápiás gyógyszert is vizsgálnak nyelőcsőrák ellen.

Nyelőcsőrák

A Chicagói Egyetem gasztrointesztinális onkológiai központjában a nyelőcsőrák csoportja több területen szakembereket is magában foglal, beleértve a gasztroenterológiát, az orvosi onkológiát, a sebészeti onkológiát, a sugárterápiát, a radiológiát, a fájdalomkezelést és a táplálkozástudományt. Együttesen ezek a szakértők egy sor diagnosztikai és kezelési lehetőséget kínálnak az adenokarcinóma vagy a nyelőcső laphámsejtes karcinóma bármely szakaszában, valamint a Barrett-oesophagus betegeknél, akik előtti rosszindulatú állapotban szenvednek olyan betegeknél, akik gastrooesophagealis reflux betegségben szenvednek.

A legjobb rákellátás alapos diagnózissal kezdődik. Ha nyelőcsőrák gyanúja merül fel, az orvosok a rákos sejtek és daganatok bizonyítékát keresik a nyelőcső, a közeli nyirokcsomók és más szervek között. A Chicagói Egyetem gasztrointesztinális onkológiai központjában a nyelőcső-rák diagnosztizálásához használt vizsgálatok egy része a következők:

  • Bárium fecske röntgensugárral: A bárium fecske esetén a betegek nyelőcsővel bevont, speciális báriumot tartalmazó folyadékot nyelnek el. A bárium megjelenik a röntgensugarakon. A bárium fecske röntgensugárral jelezheti azokat a területeket, ahol a tumorok megtámadják a nyelőcsövet, és korai stádiumú kóros elváltozásokat is mutathatnak.
  • Felső endoszkópia: Egy felső endoszkópiában egy vékony, rugalmas, megvilágított cső, amelyet endoszkópnak neveznek, a szájba és a torokban, majd a nyelőcsőbe vezet. Az endoszkóp lehetővé teszi az orvos számára, hogy megnézze a nyelőcső belsejét, valamint beültesse a műszereket a szövetminta biopszia eltávolítására.
  • Endoszkópos ultrahang (EUS): Az EUS olyan teszt, amely segítséget nyújt az orvosoknak annak meghatározásában, hogy a daganatok milyen mértékben hatottak át a nyelőcsőre és a közeli nyirokcsomókra. Az endoszkóp speciális eszközzel van felszerelve – úgynevezett átalakítóval -, amely hanghullámokat bocsát ki és észlel, miközben a szövetekről leereszkedik. A jelátalakító ezt a képet számítógépre küldi kép létrehozásához. Az EUS által irányított finom tűs aspiráció során az orvos az EUS-t használva iránymutatást ad a szövetminta gyűjtésére laboratóriumi vizsgálat céljából.
  • Szonda-alapú konfokális lézer endomikroszkópos (pCLE): A világ legkisebb mikroszkópjainak használatával orvosaink képesek megtekinteni a nyelőcsősejteket – anélkül, hogy eltávolítnák a szövetmintát a páciens testéből. Ez a pontos technika lehetővé teszi a nyelőcső-daganatok korai és pontosabb kimutatását. Bizonyos esetekben az orvosok képesek lesznek eltávolítani a rákos szöveteket azonnal felismerés után. Vagy bonyolultabb esetekben az orvosok közvetlenül utalhatnak a műtétre. A Chicago Egyetem Orvostudományi Egyetem az egyetlen olyan kórház a régióban, amely ezt a fejlett technikát kínálja.
  • Számított tomográfia (CT): A CT egy nem invazív képalkotó teszt, amely ötvözi a röntgensugarakat és a számítógépes technológiát, hogy képeket készítsenek a testről. A nyelőcső daganatok megjelenítésén túl a CT segítséget nyújt az orvosoknak annak meghatározásában, hogy a rák más szervekre, például tüdőre vagy májra terjed.
  • Pozitron emissziós tomográfia (PET): A PET egy kifinomult, nem invazív képalkotó teszt, amely a sejtek metabolikus aktivitását méri. A PET segíti az orvosokat olyan rákos szövetek felfedezésében, amelyek nem jelennek meg röntgensugarakon vagy más teszteken.
  • Laparoszkópia és thoracoscopy: A laparoszkópia és a torakoszkópia sebészeti beavatkozások, amelyek olyan különleges, vékony műszereket használnak, amelyek fényt és fényképezőgépet tartalmaznak, és amelyek be vannak helyezve a testbe, hogy tumorokat keressenek, vagy szöveget gyűjtsenek a biopsziához.

Az ezekből és más vizsgálatokból összegyűjtött információk segítik az orvosokat “rámutatni” a rákra. A staging rendszer, amely annak meghatározására szolgál, hogy a rák terjedt-e, és ha igen, milyen mértékben.

A Chicago Egyetem gasztrointesztinális onkológiai központjában orvosaink egyéni megközelítést alkalmaznak a rák kezelésére. Minden páciens esetében eltérő a helyzet – a rák különböző szakaszai vagy más tényezők, például az életkor, az általános egészségi állapot és a páciens óvintézkedése. Itt a nyelőcsőrákkal foglalkozó csapatunk megvitatja veletek a megfelelő kezelési lehetőségeket, időt takarítva a kérdések megválaszolására és az aggodalmak könnyítésére.

Mint a legtöbb rákos megbetegedés esetében, a nyelőcsőrák kezelési lehetőségei különböznek a betegség stádiumától függően. A kezelési típusok önmagukban vagy más terápiákkal kombinálva alkalmazhatók.

A műtétet általában a nyelőcsőrák kezelésére használják, amely nem terjedt túl a nyelőcsőn és környező nyirokcsomóin. A művelet célja, hogy eltávolítsa a rákot és a közeli szövetet, amelyre hatással lehet. Nyelőcsőnél a sebész eltávolítja a nyelőcső egy részét, a közeli nyirokcsomókat és esetleg a gyomor részét. A nyelőcső többi részét ezután a gyomorhoz kapcsolják.

Egyes betegek minimálisan invazív műtétre jelentkeznek, olyan megközelítéssel, amely a rák eltávolítását célzó kisebb incissziókat alkalmaz. A minimálisan invazív műtét előnyei közé tartozik a kevesebb fájdalom, kevésbé hegesedés és a sebészi beavatkozás gyorsabb helyreállítása. A Chicagói Egyetem sebészei úttörő szerepet töltenek be a nyelőcsőrák minimális invazív műtétében.

A nyelőcsőműtét nagy műtét, és olyan sebészek kell, hogy legyenek, akiknek a tapasztalata van az eljárás végrehajtásában. Tanulmányok kimutatták, hogy azok a betegek, akiknek az esophagectomiája a kórházakban gyakrabban végzi az eljárást, jobb, mint azok, akik kevésbé élnek a kórházakkal. A Chicagói Egyetem Orvostudományi Egyetemén a Sebészeti Sebészet Szekciója és a mellkasi sebészet szakasza szakemberei a nyelőcsőrák műtéti szakemberei.

kemoterápiás kezelés

A kemoterápia rákellenes gyógyszerek alkalmazása a rákos sejtek kezelésére. Helyileg előrehaladott rákos betegek (a szervezet más részeire nem terjedő rák) kemoterápiát és sugárterápiát kaphatnak a műtét előtt a tumor méretének csökkentése és a nem látható rákos sejtek megölése érdekében. Azok számára, akik nem jelöltek műtétre, és nem rendelkeznek metasztatikus betegséggel, a kemoterápiát és a sugárzást együtt adják. Ha a rák más szervekre is kiterjed (metasztatikus rák), akkor a beteg kemoterápiát kaphat a tünetek enyhítésére, például nyelési nehézségre és fájdalomra.

A Chicagói Egyetem gasztrointesztinális onkológiai központjában orvosi onkológusaink magasan képzettek a legjobb kemoterápia kiválasztásánál. Onkológusaink sokéves tapasztalattal rendelkeznek a nyelőcsőrák kutatása és kezelése terén, és aktívan végeznek klinikai vizsgálatokat ígéretes új gyógyszerekről a betegség kezelésére. Az itt kezelt betegek hozzáférhetnek olyan kísérleti gyógyszerekhez, amelyek nem állnak rendelkezésre más kórházakban.

Sugárkezelés

A sugárterápia olyan kezelés, amely nagy energiájú sugárzást használ a rákos sejtek elpusztítására. A sugárterápiát gyakran a nyelőcsőrák és a kemoterápia kombinációjának kezelésére használják a műtét előtt. A sugárterápiát a nyelőcsőrákkal összefüggő nyelési problémák enyhítésére használják.

A Chicagói Egyetem sugárterápiás onkológusai nemzetközileg ismertek a rák kezelésében szerzett tapasztalataikról. A sugárzás onkológiai csapatunk az egyik legnagyobb a nemzetben. Ezek a szakemberek vezető szerepet játszanak abban, hogy meghatározzák a rákos megbetegedések kezelésének legjobb típusát és adagját.

Endoszkópos májkárosodás

Az endoszkópos nyálkahártya reszekció (EMR) kialakulása hatékony korai stádiumú nyelőcsőrák kezelésében – különösen azok számára, akik nem képesek műtétet végezni. Az EMR magában foglalja olyan speciális eszközök alkalmazását, amelyek a nyelőcső felületes bélését (nyálkahártyáját és aljzatburkolatait) emelő és kóros elváltozások vagy daganatok emelésére és csökkentésére használják. Az EMR-t beavatkozó endoszkópusok végzik – gasztroenterológusok, akik speciális szaktudással rendelkeznek az endoszkópokkal (vékony kamerákkal felszerelt kamerák) a betegség diagnosztizálására és kezelésére. A Chicagói Egyetem intervenciós gasztroenterológusai közül az első a nemzetben alkalmazta az EMR technikákat a Barrett-nyelőcső és a magas fokú dysplasia kezelésére. Szakembereink szorosan együttműködnek a ráksebészekkel, hogy kiválasszák azokat a betegeket, akik ideálisan alkalmasak rákellenes elváltozásuk endoszkópos eltávolítására, szemben azokkal, akik műtétet igényelnek az állapotukra.

Palliatív ellátás

Szakembereink megértik, hogy a nyelőcsőrákkal kapcsolatos tünetek – mint például a fájdalom és a nyelési nehézség – nagyon zavaróak lehetnek. A rákos szövetek elpusztítására tervezett kezeléseken kívül orvosaink palliatív terápiát, vagy a tünetek enyhítésére irányuló kezelést kínálnak, bár nem valószínű, hogy betegséget gyógyítanak.

A Chicagói Egyetem által a gasztrointesztinális onkológia központjában kínált palliatív terápiás lehetőségek:

  • Stent elhelyezés, amely magában foglalja egy expandálható fémcső behelyezését a nyelőcső akadályainak enyhítésére és a nyelésre
  • Speciális táplálkozási ellátás, annak biztosítása érdekében, hogy a betegek megfelelő táplálékot kapjanak
  • Egyéni fájdalomkezelés, amely segít a betegek kényelmében tartani
  • Egyéni vagy csoportos tanácsadás a betegek és családjaik számára a betegség jobb megértése érdekében.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!