A törzs és a végtagok alacsony rizikójú bőr pikkelysejtes karcinóma (cSCC) kezelhető elektrodiessziós és curettage (EDC) kezeléssel. Az invazív cSCC esetében a műtéti kivágás és a Mohs mikrográfiai sebészet az elsődleges kezelési lehetőségek; megfelelő páciensek szelekciójával, ezek a technikák összehasonlítható gyógyulási arányokkal rendelkeznek. A sugárterápiát tipikusan a műtéthez adjuvánsként használják, hogy javuljon a lokoregionális kontroll, de alkalmazható primer terápiaként azoknál a betegeknél, akik nem tudnak műtéti kivágáson átesni.
A kemoterápia tekinthető adjuváns terápiának a cSCC legmagasabb kockázatú esetekben. Különösen a felmerülő bizonyítékok azt sugallják, hogy az epidermális növekedési faktor receptor (EGFR) inhibitorok hasznosak lehetnek a sebészeti beavatkozásokhoz. Szisztémás kemoterápia mérlegelhető a metasztatikus cSCC-re.
A megelőzés fontos eleme a cSCC kezelésének. Figyelembe véve az ultrahangos sugárzás (UVR) központi szerepét a cSCC patogenezisében, az UVR expozíció csökkentésére irányuló módszerek képezik a cSCC megelőzésének sarokkövét. Számos hatékony kezelési mód létezik a prekancerózus bőrelváltozásokra, beleértve a karcinóma in situ és aktinikus keratózisokat. Ezeknek a kezeléseknek a többségét könnyen elvégezhetjük járóbeteg környezetben.
Az EDC egy egyszerű technika, amely alkalmas a lokalizált, felületes cSCC kezelésére. Ez az eljárás elhárítja a daganatot és a klinikailag nem érintett szövetek környékét a cauterizációval és a terület csipkével való lekaparásával. A folyamatot többször megismételjük, hogy maximalizáljuk a teljes tumor extirpáció valószínűségét.
A technika a csecsemõtáblák daganaterminációinak meghatá- rozására alapul, mivel a daganatos szövet általában torzabb, mint a környezõ normál szövet. Az EDC ismerete nagyon technikailag függő, és a gyógyulási arány javul a szakember tapasztalatával.
Az EDC után gyakran előforduló vastag hegek késleltethetik a daganatos megbetegedések diagnózisát. Következésképpen az EDC-t óvatosan kell alkalmazni az invazív cSCC-ben. Az eljárás nem megfelelő bizonyos anatómiai helyeken (pl. Szemhéj, nemi szervek, ajkak, fülek).
Az EDC legfőbb hátránya, hogy nem áll rendelkezésre minta a margin értékeléshez, és a legtöbb dermatológiai sebész úgy gondolja, hogy az invazív SCC hosszú távú gyógyulási sebessége jóval alacsonyabb, mint a szakirodalomban idézett. Mindazonáltal a kis elsődleges cSCC 5 éves gyógyulási aránya akár 96% is lehet. A nagy kockázatú tumorok gyógyulási sebessége jóval alacsonyabb, bár nem végeztek jól kontrollált, prospektív vizsgálatokat.
A tumor visszatérése az EDC-kezelés meghiúsulását eredményezheti, ha az atipikus sejteket, amelyek a szőrtüszőkben vagy a dermisben mélyen helyezkednek el. Mindazonáltal az eljárás gyors, minimálisan invazív, jól tolerálható és hatékony a megfelelően kiválasztott léziók esetén.
A normál kimetszés a hagyományos, állandó (azaz paraffinba ágyazott) szövetszeletekkel nagyon hatékony és jól tolerált terápia az olyan primer cSCC-k esetében, amelyek nem rendelkeznek magas kockázatú jellemzőkkel és olyan területeken helyezkednek el, ahol a szövetmegtakarítás nem kritikus. A sebészeti kimetszés előnyös a daganatok, a gyors gyógyulás és a jobb kozmézis szövettani ellenőrzésének előnyeivel.
A jól definiált T1 elváltozások egyszerű kivágását követően a gyógyulási arány akár 95-99% lehet. A standard kivágással kezelt primer tumorok általánosan elfogadott 5 éves gyógyulási aránya 92%; ez az arány a recidív cSCC-re 77% -ra csökken.
Az alacsony kockázatú elváltozások esetén az egészséges szövetek 4 mm-es margója ajánlott. [41] Ebben a kategóriában a 2 cm átmérőjű, jól differenciált daganatok nem fordulnak elő a fejbőrön, fülön, szemhéjakon, ajkán vagy orrán, és nem jelentenek szubkután zsírt. Ezért az egyszerű kivágás a legfontosabb a csekély végtagok, a végtagok és a nyak alacsony primer SCC-jeinek kezelésében, ahol a szövetkímélés kevésbé lényeges. [41] Az alacsony kockázatú elváltozások kivágása utáni ismétlődési arány 5% és 8% között van.
A 2 cm-nél nagyobb, a zsírra invazív vagy magas kockázatú helyeken (pl. Központi arc, fülek, fejbőr, nemi szervek, kezek, lábak) 6 mm-es egészséges szövetszegélyt ajánlunk. Tekintettel e szélesebb határvonalak kozmetikai és funkcionális hatására, az utóbbi kategóriába tartozó tumorokat gyakran távolítják el a Mohs műtéten keresztül a magas gyógyulási sebesség elérése érdekében, miközben megtakarítják a normál szövetet. A kivágás mélységének mindig tartalmaznia kell a szubkután zsír egy részét.
Nincsenek nagy véletlen besorolásos vizsgálatok a cSCC megfelelő margóméretének kérdésével, mint a melanoma esetében. A margóméretre vonatkozó ajánlásokat csak durva iránymutatásként kell meghozni, azzal a megegyezéssel, hogy a nagy, agresszív károsodások gyakran jelentős kiterjesztéssel rendelkeznek a látszólagos felszíni határon túl. Ezért a sebész tapasztalata és megítélése a sebészeti beavatkozások megtervezésében kiemelkedő fontosságú a cSCC sikeres kezelésében.
A kivágás szövődményei közé tartozik a hematoma, a szeróma, a fertőzés és a sebek kiszivárgása. Ezenkívül a szövettani margók negatívak lehetnek, ha valójában pozitívak (hamis negatív), mivel a szövetszeletelés hagyományos kenyér-cipó módszere tipikusan a minta margójának kevesebb mint 1% -át teszi ki. Emiatt a kimetszés utáni cSCC keményedési aránya nem különbözik jelentősen az EDC-t követő gyógyulási arányoktól, és még valamivel alacsonyabb is lehet.
Azoknál a betegeknél, akiknél a nyirokcsomók metasztatikus terjedése kockázatos, a standard kezelés az elsődleges elváltozás műtéti kivágása az érintett nyirokcsomó medencékkel együtt. A periaurikuláris régióban, a frontotemporalis fejbőrön és a középső arcban lévő bőrrákok gyakran a nyirokcsomókban a parotis mirigyben lecsapódnak. Következésképpen a parotis a metasztatikus terjedés leggyakrabban érintett helyszíne. A parotid bevonásával járó esetekben egy parotidectomia, egyidejű nyaki disszekcióval vagy anélkül a választott eljárás.
Mohs mikrografikus műtét
A Mohs mikrografikus sebészet speciális technikája a bőrrák számos formájának eltávolítására, beleértve a cSCC-t is. Számos előnye miatt a Mohs mikrográfiai műtét a következő esetekben választható:
A bőr a test legnagyobb orgona. Megvédi a hőt, a napfényt, a sérülést és a fertőzést. A bőr segít a testhőmérséklet szabályozásában, és tárolja a vizet, a zsírt és a D-vitamint. A bőr több réteggel rendelkezik, de a két fő réteg az epidermisz (felső vagy külső réteg) és a dermis (alsó vagy belső réteg). A bőrrák az epidermiszben kezdődik, amely háromféle sejtből áll:
A bőrrák bárhol a testen előfordulhat, de leggyakrabban a bőrön gyakran napfénynek van kitéve, mint például az arc, a nyak, a kezek és a karok.
A leggyakoribb típusok a bazálissejtes karcinóma és a laphámsejtes karcinóma, amelyek nem melanoma bőrrákok. A nemmelanoma bőrrákok ritkán terjednek a test más részeire. A melanoma egy sokkal ritkább típusú bőrrák. Nagyobb valószínűséggel támadja meg a közeli szöveteket, és elterjedt a test más részeire. Az Actinic keratosis olyan bőrbetegség, amely néha pikkelysejtes karcinóma alakul ki.
Ez az összefoglaló a nemmelanoma bőrrákról és az aktinikus keratózisról szól. Lásd a következő PDQ-összefoglalókat a melanóma és más, a bőrre ható rákos megbetegedésekről:
Bármi, ami növeli az esélyét a betegség megszerzésére, kockázati tényezőnek nevezik. A kockázati tényező nem jelenti azt, hogy rákot fog kapni; ha nincsenek kockázati tényezők, nem jelenti azt, hogy nem fog rákot kapni. Beszéljen orvosával, ha úgy gondolja, hogy veszélyben lehet.
Az alapsejt-karcinóma és a laphámsejtes karcinóma kockázati tényezői a következők:
Az aktinikus keratózis kockázati tényezői a következők:
Bár a tisztességes arckifejezés kockázati tényező a bőrrák és az aktinikus keratózis számára, az összes bőrszín emberének bőrrák és aktinikus keratózis alakulhat ki.
A bőr nem minden változása a nemmelanoma bőrrák vagy az aktinikus keratózis jele. Ha bármilyen változást észlel a bőrén, kérdezze meg kezelőorvosát.
A nemmelanoma bőrrák jelei a következők:
Az aktinikus keratózis jelei a következők:
A következő eljárások alkalmazhatók:
A prognózis (a helyreállítás esélye) főként a rák állapotától és a rák eltávolítására alkalmazott kezelés típusától függ.
A kezelési lehetőségek a következőkből állnak:
A folyamat, amely annak megállapítására szolgál, hogy a rák a bőrön vagy a test más részein terjedt-e, úgy nevezzük, hogy a rák elterjedt. A beavatkozási folyamatból származó információk meghatározzák a betegség állapotát. Fontos megismerni a színpadat a kezelés megtervezéséhez.
A következő tesztek és eljárások használhatók az átmeneti folyamat során:
A rák terjedhet a szöveteken, a nyirokrendszeren és a vérön:
Amikor a rák a szervezet egy másik részébe terjed, akkor metasztázisnak nevezik. A rákos sejtek elszakadnak attól, ahonnan elkezdődtek (az elsődleges tumor), és a nyirokrendszeren vagy a véren keresztül haladnak.
Az áttétes tumor ugyanolyan típusú rák, mint az elsődleges daganat. Például ha a bőrrák terjed a tüdőbe, akkor a rákos sejtek a tüdőben valójában bőrráksejtek. A betegség metasztatikus bőrrák, nem tüdőrák.
A nem-melanoma bőrrák esetében, amely a szemhéjon található, eltér a nonmelanoma bőrrák kialakulásáért, amely más testrészekre hat.
Nagyít
A következőkben a nem-melanoma bőrrákra vonatkozó, nagy kockázatú jellemzők nem a szemhéjon:
A 0. stádiumban abnormális sejteket találunk az epidermisz laphártyás vagy bazális sejtrétegében (a bőr legfelsõ rétege). Ezek a kóros sejtek rákká válhatnak és a közeli normál szövetre terjedhetnek. A 0. stádiumot karcinóma in situ is nevezik.
Nagyít
Az I. fázisban kialakult a rák. A daganat legfeljebb 2 centiméteren nagyobb, és leginkább egy nagy kockázatú lehet.
A II. Stádiumban a tumor:
A IV. Szakaszban az alábbiak egyike igaz:
A 0. stádiumban abnormális sejteket találunk az epidermiszben (a bőr legfelsõ rétege). Ezek a kóros sejtek rákká válhatnak és a közeli normál szövetre terjedhetnek. A 0. stádiumot karcinóma in situ is nevezik.
Az I. szakasz IA, IB és IC szakaszokra oszlik.
A II. Szakaszban az alábbiak egyike igaz:
A III. Szakasz a IIIA, IIIB és IIIC szakaszokra oszlik.
A daganat a test távoli részeire terjedt el.
Basális sejt karcinóma a leggyakoribb bőrrák. Általában a napsütésben lévő bőrterületeken, leggyakrabban az orrban fordul elő. Gyakran ez a rák úgy tűnik, mint egy emelkedett duzzanat, amely úgy néz ki, sima és gyöngyöző. Egy másik típus úgy néz ki, mint egy heg és lapos és szilárd, és lehet fehér, sárga vagy viaszos. A bazálissejtes karcinóma terjedhet a rák körül elhelyezkedő szövetekre, de általában nem terjed át a test más részeire.
Squamous cell carcinoma fordul elő a bőrön lévő területeken, amelyek a nap, mint például a fül, az alsó ajak, és a hátsó a kezét. Plasztikus sejtes karcinóma is megjelenhet a bőrön lévő területeken, amelyek égettek vagy vegyi anyagok vagy sugárzásnak vannak kitéve. Gyakran ez a rák tűnik, mint egy határozott vörös bump. A daganat pikkelyes lehet, vérzik, vagy kéreggé válik. A squamous cell tumorok terjedhetnek a közeli nyirokcsomókban. A nem terjedt squamous cell carcinoma általában gyógyítható.
Az aktin keratosis egy olyan bőrbetegség, amely nem rákos, de néha pikkelysejtes karcinóma alakul át. Általában olyan területeken fordul elő, amelyek a napnak vannak kitéve, például az arc, a kezek hátoldala és az alsó ajak. Úgy néz ki, mint a durva, vörös, rózsaszín vagy barna, pikkelyes foltok a bőrön, amelyek sík vagy emeltek lehetnek, vagy az alsó ajak repedéseket és hámlasztást nem segíti az ajakbalzsam vagy vazelin.
Különböző típusú kezelések állnak rendelkezésre a nemmelanoma bőrrák és az aktin keratosis betegek számára. Néhány kezelés standard (jelenleg alkalmazott kezelés), és néhányat klinikai vizsgálatokban tesztelnek. A kezelés klinikai vizsgálata egy olyan kutatási tanulmány, melynek célja a jelenlegi kezelések javítása vagy a rákos betegek új kezeléseivel kapcsolatos információk beszerzése. Amikor a klinikai vizsgálatok azt mutatják, hogy az új kezelés jobb, mint a hagyományos kezelés, az új kezelés válhat a szokásos kezelésnek. A betegek esetleg gondolkodni akarnak a klinikai vizsgálatban való részvételről. Néhány klinikai vizsgálat csak olyan betegek számára nyitott, akik nem kezdték meg a kezelést.
A nem-melanoma bőrrák vagy az aktinikus keratózis kezelésére a következő műtéti eljárások közül egyet vagy többet alkalmazhatunk:
A sugárterápia olyan rákkezelés, amely nagy energiájú röntgenfelvételt vagy egyéb sugárzást használ fel a rákos sejtek megölése vagy növekedésük megakadályozására. Kétféle sugárkezelés létezik:
A sugárkezelés módja függ a kezelt rák típusától. Külső sugárterápiát alkalmaznak a bőrrák kezelésére.
A kemoterápia egy olyan rákkezelés, amely a rákos sejtek növekedését megakadályozó gyógyszereket használ, akár a sejtek megölésével, akár megakadályozva azok elosztását. Ha a kemoterápiát szájon át vagy vénába vagy izomba injektálják, a gyógyszerek bejutnak a véráramba, és rákos sejteket érhetnek el a szervezetben (szisztémás kemoterápia). Ha a kemoterápiát közvetlenül a cerebrospinális folyadékba, egy szervbe vagy egy testüregbe, például a hasba helyezik, a gyógyszerek elsősorban a rákos sejteket érintik ezen a területen (regionális kemoterápia). A nemmelanoma bőrrák és az aktinikus keratózis kemoterápiája általában topikális (bőrre vagy krémbevonatra vonatkozik). A kemoterápia megadásának módja attól függ, hogy milyen állapotban kell kezelni.
A fotodinámiás terápia (PDT) olyan rákkezelés, amely egy kábítószert és egy bizonyos típusú lézerfényt használ a rákos sejtek elpusztítására. Egy gyógyszer, amely nem aktív, amíg fényt nem szenved, vénába fecskendezik. A gyógyszer többet gyűjt a rákos sejtekben, mint a normál sejtekben. Bőrrák esetén a lézersugár a bőrön ragyog, és a hatóanyag aktívvá válik, és megöli a rákos sejteket. A fotodinámiás terápia károsítja az egészséges szövetet.
A biológiai terápia olyan kezelés, amely a páciens immunrendszert alkalmazza a rák leküzdésére. A szervezet által készített vagy laboratóriumban előállított anyagok a szervezet természetes védekező hatásának növelésére, irányítására vagy helyreállítására szolgálnak. Ezt a típusú rákkezelést bioterápiának vagy immunterápiának nevezik.
Az interferon és az imiquimod a bőrrák kezelésére alkalmazott biológiai szerek. Az intravénás injekció (interferon) a bőr pikkelysejtes karcinóma kezelésére alkalmazható. A helyi imiquimod terápia (a bőrre felvitt krém) alkalmazható néhány kis bazálissejt-karcinóma kezelésére.
A célzott terápia egyfajta kezelés, amely kábítószereket vagy egyéb anyagokat használ a rákos sejtek támadására. A célzott terápiák általában kevesebb kárt okoznak a normál sejtekben, mint a kemoterápia vagy a sugárterápia.
A szignáltranszdukciós inhibitorral végzett célzott terápiát bazálissejtes karcinóma kezelésére alkalmazzuk. A jelátvitel-inhibitorok blokkolják azokat a jeleket, amelyek egy sejten belül egy molekulából egy másikba kerülnek. E jelek blokkolása megakadályozhatja a rákos sejteket. A Vismodegib és a Sonidegib a bázissejtes karcinóma kezelésére alkalmazott jelátviteli inhibitorok.
A klinikai vizsgálatokkal kapcsolatos információk az NCI honlapján találhatók.
A rák kezelésével okozott mellékhatásokról a mellékhatások oldalán olvashat.
Néhány beteg esetében a klinikai vizsgálatban való részvétel lehet a legjobb kezelés választása. A klinikai vizsgálatok része a rákkutatási folyamatnak. Klinikai kísérleteket végeztünk annak megállapítására, hogy az új rákkezelések biztonságosak és hatékonyak-e vagy jobbak-e, mint a szokásos kezelés.
A mai rák elleni szokásos kezelések közül sok a korábbi klinikai vizsgálatokon alapul. A klinikai vizsgálatban részt vevő betegek a szokásos kezelést kapják, vagy az elsők között új kezelést kaphatnak.
A klinikai vizsgálatokban részt vevő betegek segítenek a jövőben a rák kezelésének javításában is. Még akkor is, ha a klinikai vizsgálatok nem eredményeznek hatékony új kezeléseket, gyakran válaszolnak fontos kérdésekre és elősegítik a kutatás továbbterjedését.
Néhány klinikai vizsgálatban csak olyan betegek tartoznak, akik még nem részesültek kezelésben. Az egyéb kísérletek vizsgálati kezelése olyan betegeknél, akiknek a rákja nem javult. Vannak klinikai vizsgálatok is, amelyek új módszereket próbálnak megakadályozni a rák előfordulásának visszatéréséből (visszatérés) vagy a rák kezelésének mellékhatásainak csökkentésében.
Klinikai vizsgálatok zajlanak az ország számos részén. Az NCI által támogatott klinikai vizsgálatokkal kapcsolatos információk megtalálhatók az NCI klinikai vizsgálata weboldalán. Más szervezetek által támogatott klinikai vizsgálatok megtalálhatók a ClinicalTrials.gov weboldalon.
A rák diagnosztizálásához vagy a rák kialakulásának megismeréséhez elvégzett néhány vizsgálat megismételhető. Néhány teszt megismétlődik, hogy megnézze, milyen jól működik a kezelés. A vizsgálatok folytatására, megváltoztatására vagy abbahagyására vonatkozó döntések alapulhatnak e vizsgálatok eredményei alapján.
A vizsgálatok egy része a kezelés befejezése után időről időre megmarad. Ezeknek a vizsgálatoknak az eredményei megmutathatják, hogy megváltozott-e az állapotod, vagy ha a rák megbetegedett (visszatér). Ezeket a teszteket néha nyomon követési teszteknek vagy ellenőrzéseknek nevezik.
A bazálissejtes karcinóma és a laphámsejtes karcinóma valószínűleg visszatérhet (visszatér), általában 5 éven belül, vagy új tumorok alakulhatnak ki. Beszéljen orvosával arról, hogy milyen gyakran kell a bőrét ellenőriznie a rákos tünetek miatt.
Az alább felsorolt kezelésekkel kapcsolatban tekintse meg a Kezelési opció áttekintése részt.
A bazálissejtes karcinóma kezelése a következőket foglalhatja magában:
Az ismétlődő bazálissejtes karcinóma kezelése általában Mohs mikrográfiai műtét.
Az alapsejt-karcinóma, amely metasztatikus, vagy nem kezelhető helyi terápiával, a következőket foglalhatja magában:
A klinikai vizsgálati keresés segítségével megtaláljuk az NCI által támogatott rákos klinikai vizsgálatokat, amelyek elfogadják a betegeket. A rák típusától, a páciens korától és a kísérletek elvégzésétől függően vizsgálatokat végezhet. A klinikai vizsgálatokkal kapcsolatos általános információk is rendelkezésre állnak.
A laphámsejtes karcinóma kezelése a következőket foglalhatja magában:
Az ismétlődő laphámsejtes karcinóma kezelése a következőket foglalhatja magában:
A metasztatikus vagy helyi terápiával kezelhető pikkelyessejt-karcinóma kezelése a következőket foglalhatja magában:
A klinikai vizsgálati keresés segítségével megtaláljuk az NCI által támogatott rákos klinikai vizsgálatokat, amelyek elfogadják a betegeket. A rák típusától, a páciens korától és a kísérletek elvégzésétől függően vizsgálatokat végezhet. A klinikai vizsgálatokkal kapcsolatos általános információk is rendelkezésre állnak.
Az alább felsorolt kezelésekkel kapcsolatban tekintse meg a Kezelési opció áttekintése részt.
Az aktin keratosis nem rák, hanem kezelt, mert rákká alakulhat ki. Az aktinikus keratózis kezelése a következőket foglalhatja magában:
A klinikai vizsgálati keresés segítségével megtaláljuk az NCI által támogatott rákos klinikai vizsgálatokat, amelyek elfogadják a betegeket. A rák típusától, a páciens korától és a kísérletek elvégzésétől függően vizsgálatokat végezhet. A klinikai vizsgálatokkal kapcsolatos általános információk is rendelkezésre állnak.
A Nemzeti Rákkutató Intézet további információkért a bőrrákról lásd:
Az Országos Rákkutató Intézet általános rákos információira és egyéb erőforrásaira vonatkozóan lásd:
Az orvos adatkérdése (PDQ) az Országos Rákkutató Intézet (NCI) átfogó rákinformációs adatbázisa. A PDQ adatbázis tartalmazza a rák megelőzésére, kimutatására, genetikájára, kezelésére, támogató gondozására és kiegészítő és alternatív gyógymódokra vonatkozó legfrissebb információk összefoglalóit. A legtöbb összefoglaló két változatban jelenik meg. Az egészségügyi szakemberek részletes leírása technikai nyelven íródott. A páciens verziója könnyen érthető, nem technikai nyelven készült. Mindkét verzió rákos információkkal rendelkezik, pontos és naprakész, és a legtöbb változat spanyolul is elérhető.
A PDQ az NCI szolgáltatása. Az NCI az Országos Egészségügyi Intézetek (NIH) része. A NIH a szövetségi kormány biomedikai kutatásának központja. A PDQ-összefoglalók az orvosi szakirodalom független felülvizsgálatán alapulnak. Ezek nem az NCI vagy az NIH politikai nyilatkozatai.
Ez a PDQ rák tájékoztató összefoglalása aktuális információkat tartalmaz a bőrrák kezeléséről. Célja, hogy tájékoztassa és segítse a betegeket, családokat és gondozóikat. Nem nyújt hivatalos iránymutatásokat és ajánlásokat az egészségügyi ellátásról szóló döntések meghozatala érdekében.
A szerkesztői testületek írják le a PDQ rákinformációs összefoglalásait, és naprakészen tartják azokat. Ezek a bizottságok rákkezeléssel foglalkozó szakemberek és a rákkal kapcsolatos egyéb specialitásokból állnak. Az összefoglalókat rendszeresen felülvizsgálják, és új információkkal kerülnek módosításra. Az összes összefoglaló dátuma (“Utolsó módosítás dátuma”) a legfrissebb változás dátuma.
A betegtájékoztatóban szereplő információk az egészségügyi szakemberek által készített verzióból származnak, amelyet rendszeresen felülvizsgálnak és szükség szerint frissítenek a PDQ Adult Treatment Editorial Board.
A klinikai vizsgálat olyan vizsgálat, amely egy tudományos kérdés megválaszolására szolgál, például arról, hogy az egyik kezelés jobb-e a másiknál. A kísérletek a múltbeli vizsgálatokon és a laboratóriumi tapasztalatokon alapulnak. Minden kísérlet megfelel bizonyos tudományos kérdéseknek annak érdekében, hogy új és jobb módszereket találjanak a rákos betegek segítésére. A kezelés során a klinikai vizsgálatok során információt gyűjtenek az új kezelés hatásairól és arról, hogy mennyire jól működik. Ha egy klinikai vizsgálat azt mutatja, hogy az új kezelés jobb, mint a jelenleg alkalmazott, akkor az új kezelés “normál” lesz. A betegek esetleg gondolkodni akarnak a klinikai vizsgálatban való részvételről. Néhány klinikai vizsgálat csak olyan betegek számára nyitott, akik nem kezdték meg a kezelést.
A klinikai vizsgálatok szerepelnek a PDQ-ban, és megtalálhatók az NCI honlapján. Számos rákos orvos is részt vesz a klinikai vizsgálatokban. További információkért hívja az 1-800-4-CANCER rák tájékoztató szolgálatot (1-800-422-6237).
A PDQ bejegyzett védjegy. A PDQ-dokumentumok tartalmát szabadon szövegként lehet használni. Nem azonosítható NCI PDQ rák információs összefoglaló, hacsak az egész összefoglaló nem látható, és rendszeresen frissül. Azonban a felhasználó számára megengedett, hogy írjon egy mondatot, például: “Az NCI PDQ rákról szóló összefoglalója az emlőrák megelőzéséről a következőképpen állapítja meg a kockázatokat: [az összefoglaló kivonatát].”
A PDQ összegzésének legjobb módja a következő:
PDQ® Felnőtt Kezelés Szerkesztőség. PDQ bőrrák kezelés. Bethesda, MD: National Cancer Institute. Frissítve. Elérhető: https://www.cancer.gov/types/skin/patient/skin-treatment-pdq. Hozzáférés. [PMID: 26389265]
Az összefoglalóban szereplő képeket a szerző (k), a művész és / vagy a kiadó engedélyével használják a PDQ-összefoglalókban való használatra. Ha PDQ-összefoglalóból szeretne képet használni, és nem használja az egész összefoglalót, akkor a tulajdonosnak engedélyt kell kapnia. A Nemzeti Rákkutató Intézet nem adhatja meg. Az összefoglalóban szereplő képek használatával kapcsolatos információk és a rákkal kapcsolatos számos egyéb kép megtalálható a Visuals Online-ban. A Visuals Online több mint 2000 tudományos kép gyűjteménye.
Az összefoglalókban szereplő információk nem használhatók a biztosítási díjakra vonatkozó döntések meghozatalára. A biztosítási fedezetről bővebben a Cancer.gov webhelyen találhatók a kezelői rákkezelési oldalon.
További információért forduljon hozzánk, vagy segítséget kapjon a Cancer.gov weboldalán a Kapcsolatfelvétel a Súgó oldalon. Kérdések a Cancer.gov weboldalon keresztül is elérhetők.
Az Országos Rákkutató Intézet honlapján található legtöbb szöveg szabadon felhasználható vagy újra használható. A Nemzeti Rákkutató Intézetet a forrásnak és az ezen oldalra mutató linknek kell jóváírni, például a “Skin Cancer Treatment (PDQ®) -Patient Version eredetileg a National Cancer Institute-nak.”
Kérjük, vegye figyelembe, hogy a kormányon kívüli egyének által készített blogbejegyzések tulajdonosa lehet az író tulajdonosa, és a grafika tulajdonosa lehet az alkotója. Ilyen esetekben kapcsolatba kell lépni az íróval, művészekkel vagy kiadóval, hogy engedélyt szerezzen az újrafelhasználásra.
Üdvözöljük a hozzászólásait ezen a bejegyzésen. Az összes megjegyzésnek meg kell felelnie a megjegyzéss politikának.
Szeretné használni ezt a tartalmat webhelyén vagy más digitális platformon? A szindikációs szolgáltatás oldalunk megtudja, hogyan.