Wofulo

A 4. stádiumú hasnyálmirigy rák kezelése

A 4. stádiumú hasnyálmirigy rák kezelése

Ha hasnyálmirigy-rákot diagnosztizáltak, orvosa először azt szeretné megtudni, hogy milyen rákbetegségben szenved. A Staging segít a kezelőorvosnak kialakítani a legjobb kezelést. A színpad megmutatja, hogy a rák terjedt-e a szervezetben, és ha igen, hol található.

A hasnyálmirigyrákot gyakran későn diagnosztizálják, mert korántsem tüneteket mutat. A 4. stádiumú hasnyálmirigyrák azt jelenti, hogy a rák más szervekre, jellemzően a májra vagy a tüdőre terjed. Ezen a ponton nem gyógyíthatod a rákot, de van még kezelési lehetősége.

Fontos megérteni, hogy milyen kezelések állnak rendelkezésre, így a megfelelő döntéseket hozhatja.

Ez a kezelés olyan gyógyszereket használ, amelyek megölik a rákos sejteket, vagy megakadályozzák azok elosztását. A kemoterápiát tablettákkal vagy intravénásan vénán keresztül adják.

A gemcitabin (Gemzar) a leggyakrabban használt gyógyszer a késői stádiumú hasnyálmirigyrák számára. Ezt a gyógyszert önmagában, vagy más gyógyszerekkel kombinálhatjuk, mint az albumin-kötött paclitaxel (Abraxane), az erlotinib (Tarceva) vagy a kapecitabin (Xeloda).

A kemoterápiát sugárzással kombinálva is lehet adni (ezt nevezik kemoradiációnak), amely a rákos sejteket nagy energiájú sugárral megöli. Néhány gyakori mellékhatás a hajhullás, a fáradtság és a fokozott fertőzésveszély.

Ahogy a tumor nő, nyomást gyakorolhat a közeli idegekre és szervekre. Ez fájdalmat és kellemetlenségeket okozhat. Kezelőorvosa fájdalomcsillapítót injekciózhat, vagy kivághatja azokat a idegeket, amelyek a fájdalomérzést okozzák. Ez a kezelés nem gyógyítja meg a rákot, de kényelmesebbé teheti Önt.

A műtét ebben a szakaszban nem távolíthatja el a rákot, mert túlságosan elterjedt. Ez azonban enyhítheti a daganat által okozott blokkolást. Háromféle műtét végezhető a 4. stádiumú hasnyálmirigyrák esetében:

Bile csatorna bypass műtét

Bypass műtét egy lehetőség, ha a tumor blokkolja a közös epevezetéket.

A máj normálisan felszabadítja az epéneket, ami segít az emésztéssel. A malac az epehólyagban tárolódik. Ezután a közös epevezetéken keresztül halad a belekben. Innentől elvették a testből a székletben.

Amikor a daganat blokkolja a vékonybelet, az epe felépülhet a szervezetben és sárgaságot okozhat, ami a bőr és a szem sárgulása. A bypass műtét az epevezetéket vagy az epehólyagot közvetlenül a vékonybélbe köti össze, hogy megkerülje az eltömődést. Ezt az eljárást choledochojejunostomy néven ismerjük.

A stent egy vékony fémcső, amely a blokkolt epevezeték belsejében helyezkedik el, hogy kinyissék, hogy az epe lecsaphasson. Az epe kifolyhat a test külsején, vagy a vékonybélbe. Stentet is használhatunk a vékonybél megtartásához, ha a rák blokkolja.

Lehet, hogy újabb műtétre van szükség új stent behelyezése után néhány hónap múlva, miután a daganat végül megnő és blokkolja a stentet.

Gastric bypass műtét

Gyomor bypass A műtét közvetlenül a vékonybélbe helyezi a gyomrot. Használható olyan daganat elkerülésére, amely gátolja az ételt, hogy elhagyja a gyomrot (a gyomor elzáródását), és elérje a belet.

A 4. stádiumú rák rendelkezésre álló kezelése általában nem fogja megakadályozni a rák növekedését. De ne add fel a reményt, ha az orvos azt mondja, hogy nincs más kezelési lehetőség kipróbálni. A kutatók klinikai vizsgálatok során új rákterápiákat tesztelnek.

Ha beiratkozik a fenti kísérletek egyikére, akkor lehetőséged lesz egy olyan új kezelés tesztelésére, amely még nem érhető el a nagyközönség számára. A tanulmány, amelyen vagy vagy, esetleg egy új áttöréses terápiához vezethet a hasnyálmirigyráknál.

Kérdezze meg kezelőorvosát a klinikai vizsgálatokról, vagy keressen online vizsgálatokat online.

A hasnyálmirigyrák a rákos halál negyedik leggyakoribb oka. A 4. stádiumú hasnyálmirigyrák átlagos túlélési aránya két és hat hónap között van. Bár a betegség ebben a szakaszban nem gyógyítható, a kezelés javíthatja az életminőségét.

Az idős emberek ugyanúgy reagálnak a kezelésre, mint a fiatalabbak, bár a 4. stádiumú hasnyálmirigyrákos régebbiek között várható élettartam rövidebb. Ez különösen akkor igaz, ha az ember egészségét tovább bonyolítja más olyan állapotok, mint a cukorbetegség és a magas vérnyomás.

A késői stádiumú rák kezelésének zavaros és stresszes lehet. Ha túlterheltnek érzi magát, kérjen segítséget és támogatást orvosától, családjától, barátaitól és tanácsadóitól.

Gyomorrák

A gyomorrákra vonatkozó tények *

* Gyomorrák tények orvosi szerző: Charles P. Davis, MD, PhD

  • A gyomor egy üreges szerv, amely leöblíti az ételt és része az emésztőrendszernek.
  • A rák az abnormális (rosszindulatú) testsejtek növekedése: a gyomor rákos sejtek elterjednek a többi ráksejtből való elszakadással, és bejutnak a véráramba vagy a nyirokcsomókba, míg mások a gyomor közelében lévő szervekbe jutnak.
  • Bár a gyomorrák kialakulásának oka nem ismert, a kockázati tényezők közé tartozik a gyomor gyulladása, Helicobacter pylori a fertőzés, a dohányzás, a rossz táplálkozás, az elhízás, a testmozgás hiánya és a gyomorrák előfordulása a családban.
  • A gyomorrák tünetei közé tartozhat a kényelmetlenség és / vagy fájdalom a gyomorban, émelygés és hányás, fogyás, nyelési nehézség, hányás vér, vér a székletben, és érzés teljes vagy puffadt egy kis étkezés után.
  • A gyomorrákot fizikai vizsgálat, kórtörténet, endoszkópia és a szövet biopszia diagnosztizálja.
  • A gyomorrák rákos megbetegedései szerint rendeződnek, és milyen mértékben jutottak be a gyomorszövetbe, vagy ha elterjedt a gyomorban és más szervekben (0 és IV. Szakasz).
  • A gyomorrák kezelése a daganat méretétől és helyétől, a betegség állapotától és a beteg egészségi állapotától függ.
  • A műtétet a rákos szövet eltávolítására végzik; általában két eljárás gyakori: részleges (részösszeg) gasztrectomia és teljes gasztrectomia.
  • A kemoterápia a rákos sejtek elpusztítására szolgáló gyógyszerek alkalmazása: műtét előtt vagy után is alkalmazható.
  • A sugárterápia nagy energiájú sugárzást használ a rákos sejtek megölésére: gyakran kemoterápiával együtt alkalmazzák.
  • Sok orvos azt javasolja, hogy kapjon egy második véleményt a kezelés megkezdése előtt: ez a cikk számos intézményhez kapcsolattartó telefonszámot biztosít, amelyek segíthetnek orvos megtalálásában, hogy második véleményt adjanak.
  • A gyomor-műtét utáni jó táplálkozás szükségessé teheti a vitaminok és ásványi anyagok pótlását, valamint az étkezési szokások megváltoztatását.
  • A műtét, a stent elhelyezése, a sugárterápia és a lézerterápia a rákos megbetegedések kezelési lehetőségei, amelyek blokkolják a gasztrointesztinális (GI) traktust.
  • A rák megismétlődésének kizárására irányuló tesztek; a kiegészítő és az alternatív gyógymódot orvosával kell megvitatni.
  • A rákbetegek számára támogató csoportok vannak; a névjegyzék adatai szerepelnek.
  • A klinikai vizsgálatokba való bekerüléssel kapcsolatos tájékoztatás is szerepel ebben a cikkben.

Rövid útmutató a Hasnyálmirigy-rák tünetei, okai és kezelése

Gyomor rákkezelés

Sugárkezelés

A sugárterápiában (más néven radioterápiában) láthatatlan nagy energiájú sugarakat vagy szubatomi részecskék gerendáit használják a rákos sejtek károsítására, és megakadályozhatják azok növekedését és megosztását. Ez végül megöli a sugárkezeléssel kezelt rákos sejteket. A sugárterápiás szakembert sugárzás-onkológusnak nevezik.

A gyomorrák egy olyan betegség, amelyben rosszindulatú (rákos) sejtek alakulnak ki a gyomor bélésében.

A gyomor egy J-alakú orgona a felső hasban. Ez része az emésztőrendszernek, amely táplálja a tápanyagokat (vitaminokat, ásványi anyagokat, szénhidrátokat, zsírokat, fehérjéket és vizet) az elfogyasztott élelmiszerekben, és segít elhagyni a hulladékot a szervezetből. Az élelmiszer a torokból a gyomorba jut, egy üreges, izomzatcsövön keresztül, melyet a nyelőcsőnek neveznek. A gyomor elhagyása után a részben emésztett élelmiszer átjut a vékonybélbe, majd a vastagbélbe.

A gyomor falát 3 réteg szövet alkotja: a nyálkahártya (legbelső) réteg, a muscularis (középső) réteg és a szeros (legkülső) réteg. A gyomorrák a nyálkahártyát bélelő sejtekben kezdődik és a külső rétegeken keresztül terjed, ahogy nő.

A gyomor stromális daganatai a kötőszöveteket támogatják és a gyomorráktól eltérő módon kezelik.

A kor, az étrend és a gyomorbetegség befolyásolhatja a gyomorrák kialakulásának kockázatát.

Bármi, ami növeli a betegség kialakulásának kockázatát, kockázati tényezőnek nevezik. A kockázati tényező nem jelenti azt, hogy rákot fog kapni; ha nincsenek kockázati tényezők, nem jelenti azt, hogy nem fog rákot kapni. Beszéljen orvosával, ha úgy gondolja, hogy veszélyben lehet. A gyomorrákra jellemző kockázati tényezők a következők:

  • A következő egészségügyi feltételek bármelyike ​​esetén:
    • Helicobacter pylori (H. pylori) a gyomor fertőzését.
    • Krónikus gastritis (a gyomor gyulladása).
    • Perzisztens vérszegénység.
    • Intesztinális metaplasia (olyan állapot, amelyben a normális gyomor-bélést a bélrendszerben lévő sejtekkel helyettesítik).
    • Familiáris adenomatózus polipózis (FAP) vagy gyomor polipok.
  • Élvezni a diétát magas sózott, füstölt ételekben, alacsony gyümölcsökben és zöldségekben.
  • Olyan ételeket, amelyeket nem készítettek elő vagy tároltak megfelelően.
  • Örök vagy hím.
  • Dohányzó cigaretták.
  • Anyám, apám, testvér vagy testvér, aki gyomorrákban szenvedett.

A gyomorrákra vonatkozó kvíz

A rák megértése: metasztázis és szakaszok

A gyomorrák tünetei közé tartozik az emésztési zavar és a gyomor-diszkomfort vagy fájdalom.

Ezeket és más tüneteket a gyomorrák vagy egyéb állapotok okozhatják.

A gyomorrák korai szakaszában a következő tünetek jelentkezhetnek:

A gyomorrák előrehaladottabb szakaszaiban a következő tünetek jelentkezhetnek:

  • Vér a székletben.
  • Hányás.
  • Súlyvesztés nem ismert okból.
  • Gyomorfájdalom.
  • Sárgaság (szem és bőr sárgulása).
  • Ascites (folyadék felhalmozódása a hasban).
  • Fáradtság.

Ha bármilyen probléma merül fel, forduljon orvosához.

A gyomor és a nyelőcső vizsgálata során a gyomorrák felderítésére és diagnosztizálására szolgálnak.

A következő tesztek és eljárások alkalmazhatók:

  • Fizikai vizsga és történelem: Test a szervezet általános egészségi jeleit ellenőrizni, beleértve a betegség tüneteinek ellenőrzését, például csomókat vagy bármi mást, ami szokatlannak tűnik. A páciens egészségi szokásainak és múltbeli betegségeinek és kezeléseinek története is meg fog történni.
  • Vérkémiai vizsgálatok: Olyan eljárás, amely során vérmintát ellenőrizünk a szervezetbe szervek és szövetek vérben felszabaduló egyes anyagok mennyiségének mérésére. Egy szokatlan (magasabb vagy alacsonyabb, mint normál) mennyiségű anyag lehet a betegség jele.
  • Teljes vérvétel (CBC): Olyan eljárás, amely során vérmintát rajzolnak és ellenőrzik az alábbiak szerint:
    • A vörösvértestek, a fehérvérsejtek és a vérlemezkék száma.
    • A hemoglobin mennyisége (az oxigént hordozó fehérje) a vörösvérsejtekben.
    • A minta vörösvérsejtekből álló része.
  • Felső endoszkópia: Eljárás a nyelőcső, a gyomor és a nyombél belsejébe (a vékonybél első része), hogy ellenőrizze az abnormális területeket. Az endoszkópot (egy vékony, megvilágított csövet) a szájon át és a torokban a nyelőcsőbe vezetik.
  • Bárium fecske: A nyelőcső és a gyomor röntgenfelvétele. A beteg egy folyadékot iszik, amely báriumot (ezüst-fehér fémből készült) tartalmaz. A folyadék bevonja a nyelőcsövet és a gyomrot, és az x-sugarakat veszi. Ezt az eljárást úgy is nevezik, mint egy felső GI-sorozat.
  • CT vizsgálat (CAT scan): Olyan eljárás, amely a test belsejében lévő, különböző szögekből vett területekről részletes képeket készít. A képeket egy röntgenkészülékhez csatlakoztatott számítógép készítette. A festéket be lehet fecskendezni a vénába, vagy lenyelni, hogy segítsen a szervek vagy szövetek világosabb megjelenítésében. Ezt az eljárást számítógépes tomográfia, számítógépes tomográfia vagy számítógépes axiális tomográfia néven is nevezik.
  • szövettani vizsgálat: A sejtek vagy szövetek eltávolítása, hogy mikroszkóp alatt megtekinthetők legyenek a rákos tünetek. A gyomor biopsziáját rendszerint az endoszkópia során végzik.

A szövet mintáját ellenőrizni lehet, hogy megmérjük, hány HER2 gén van és mennyi HER2 fehérjét termelünk. Ha több HER2 gén vagy magasabb a HER2 fehérje szintje, mint a normál, a rákot HER2 pozitívnak nevezik. A HER2-pozitív gyomorrákot a HER2 fehérjét célzó monoklonális ellenanyaggal kezelhetjük.

A gyomorrákra vonatkozó kvíz

A rák megértése: metasztázis és szakaszok

Bizonyos tényezők befolyásolják a prognózist (a helyreállítás esélyét) és a kezelési lehetőségeket.

A prognózis (a helyreállítás esélye) és a kezelési lehetőségek függenek a következőktől:

  • A rák stádiuma (függetlenül attól, hogy csak a gyomorban van, vagy a nyirokcsomókra vagy a test többi helyére terjedt el).
  • A beteg általános egészségi állapota.

Amikor a gyomorrákot nagyon korán találják meg, nagyobb a helyreállítás esélye. A gyomorrák gyakran előrehaladott állapotban van, amikor diagnosztizálják. A későbbi szakaszokban a gyomorrák kezelésére, de ritkán gyógyítható. Figyelembe kell venni a kezelés javításának egyik klinikai vizsgálatában való részvételt.

Miután diagnosztizálták a gyomorrákot, vizsgálatokat végeznek annak megállapítására, hogy a rákos sejtek elterjedtek-e a gyomorban vagy a test más részein.

A folyamat, amely annak megállapítására szolgál, hogy a rák terjedt-e a gyomorban vagy a test más részeire, úgy nevezik az elrendezésnek. A beavatkozási folyamatból származó információk meghatározzák a betegség állapotát. Fontos megismerni a színpadat a kezelés megtervezéséhez.

A következő tesztek és eljárások használhatók az átmeneti folyamat során:

  • CEA (carcinoembryonic antigen) assay: Olyan tesztek, amelyek mérik a CEA szintjét a vérben. Ez az anyag mind a rákos sejtek, mind a normál sejtek véráramába bocsátódik. Ha a normálértéknél magasabb értékek találhatók, akkor ez lehet a gyomorrák vagy más állapotok jele.
  • Endoszkópos ultrahang (EUS): Olyan eljárás, amelyben egy endoszkóp be van helyezve a szervezetbe, általában a szájon vagy a végbélen keresztül. Az endoszkóp egy vékony, csőszerű eszköz, fényt és lencsét a megtekintéshez. Az endoszkóp végén lévő szondát nagy energiájú hanghullámok (ultrahang) visszahallgatják a belső szövetekről vagy szervekről, és visszhangokat keltenek. A visszhangok a test szöveteinek képét alkotják, amelyet sonogramnak neveznek. Ezt az eljárást endoszonográfiának is nevezik.
  • CT vizsgálat (CAT scan): Olyan eljárás, amely a test belsejében lévő, különböző szögekből vett területekről részletes képeket készít. A képeket egy röntgenkészülékhez csatlakoztatott számítógép készítette. A festéket be lehet fecskendezni a vénába, vagy lenyelni, hogy segítsen a szervek vagy szövetek világosabb megjelenítésében. Ezt az eljárást számítógépes tomográfia, számítógépes tomográfia vagy számítógépes axiális tomográfia néven is nevezik.
  • PET-vizsgálat (pozitron emissziós tomográfia vizsgálat): Eljárás malignus tumorsejtek felkutatására a szervezetben. Kis mennyiségű radioaktív glükózt (cukrot) injektálnak a vénába. A PET-szkenner forog a test körül, és képet ad arról, hogy hol van a glükóz. A rosszindulatú daganatsejtek fényesebbek a képen, mert aktívabbak és több glükózzal vesznek fel, mint a normál sejtek. PET-beolvasást és CT-vizsgálatot lehet egyszerre végrehajtani. Ezt nevezik PET-CT-nek.

Rövid útmutató a Hasnyálmirigy-rák tünetei, okai és kezelése

Háromféleképpen lehet rákosodni a szervezetben.

A rák terjedhet a szöveteken, a nyirokrendszeren és a vérön:

  • Szövet. A rák terjed, ahonnan a közeli területeken növekszik.
  • Nyirokrendszer. A rák terjed, ahonnan a nyirokrendszerbe jut. A rák a nyirokcsatornákon át a test más részein halad át.
  • Vér. A rák terjed, ahonnan a vérbe kerül. A rák az ereket átmegy a test más részein.

A rák elterjedhet, ahonnan a test más részeire kezd.

Amikor a rák a szervezet egy másik részébe terjed, akkor metasztázisnak nevezik. A rákos sejtek elszakadnak attól, ahonnan elkezdődtek (az elsődleges tumor), és a nyirokrendszeren vagy a véren keresztül haladnak.

  • Nyirokrendszer. A rák bejut a nyirokrendszerbe, átmegy a nyirokcsomókon és tumor (metasztatikus daganat) alakul ki a test egy másik részén.
  • Vér. A rák bejut a vérbe, áthalad az erekben, és tumor (metasztatikus daganat) alakul ki a test másik részén.

Az áttétes tumor ugyanolyan típusú rák, mint az elsődleges daganat. Például ha a gyomorrák a májra terjed, a májban a rákos sejtek valójában a gyomorrák. A betegség metasztázisos gyomorrák, nem májrák.

A következő lépéseket alkalmazzák a gyomorrákra:

0. stádium (carcinoma in situ)

A 0. stádiumban abnormális sejtek találhatók a gyomorfal nyálkahártyájának belső belsejében (legbelső réteg). Ezek a kóros sejtek rákká válhatnak, és elterjedhetnek a közeli normál szövetekbe. A 0. stádiumot karcinóma in situ is nevezik.

Az I. stádiumban a gyomorfal nyálkahártyájának belsejében kialakult rák (legbelső réteg). Az I. szakasz az IA és az IB szakaszra oszlik, attól függően, hogy a rák milyen mértékben terjedt el.

  • IA. Szakasz: A rák terjedhet a gyomorfal submucosa (a szövet nyálkahártyájára).
  • IB szakasz: Rák:
    • a gyomorfal alatti submucózra (a szövet nyálkahártya rétege) terjedhet, és a tumor közelében 1 vagy 2 nyirokcsomóban található; vagy
    • elterjedt a gyomorfal izomrétegére.

A II. Stádiumú gyomorrák a IIA és a IIB stádiumba oszlik, attól függően, hogy a rák milyen mértékben terjedt el.

  • IIA. Szakasz: Rák:
    • átterjedt a gyomorfal alsó részére (szövet szöve a seroszán); vagy
    • elterjedt a gyomorfal izomrétegére és 1 vagy 2 nyirokcsomóban található a daganat közelében; vagy
    • a gyomorfal alsó részében (a szövet nyálkahártya rétege) terjedhet, és a tumor közelében lévő 3-6 nyirokcsomóban található.
  • IIB. Szakasz: Rák:
    • elterjedt a gyomorfal serosójának (legkülső rétege); vagy
    • a gyomorfal alsó részéhez (szöveti rétege a serosóhoz) terjed, és a tumor közelében lévő 1 vagy 2 nyirokcsomóban található; vagy
    • elterjedt a gyomorfal izomrétegére, és a tumor közelében lévő 3-6 nyirokcsomóban található; vagy
    • a hasnyálmirigy falának szubkutánsejtjére (a szövet nyálkahártya rétege) terjedhet, és a tumor közelében 7 vagy több nyirokcsomóban található.

A III. Stádiumú gyomorrák a IIIA, a IIIB és a IIIC stádiumra oszlik, attól függően, hogy hol terjed a rák.

  • IIIA. Szakasz: A rák terjedése:
    • a gyomorfal serosa (legkülsőbb) rétege, és a tumor közelében lévő 1 vagy 2 nyirokcsomóban található; vagy
    • a gyomor fal alsó részének (a szöveti szövet rétege), és a tumor közelében lévő 3-6 nyirokcsomóban található; vagy
    • a gyomorfal izomrétegét és 7 vagy több nyirokcsomóban található a tumor közelében.
  • IIIB. Szakasz: A rák terjedése:
    • közeli szervek, például a lép, keresztirányú vastagbél, máj, membrán, hasnyálmirigy, vese, mellékvese vagy vékonybél, és a tumor közelében 1 vagy 2 nyirokcsomóban találhatók; vagy
    • a gyomorfal serosza (legkülső rétege), és a tumor közelében lévő 3-6 nyirokcsomóban található; vagy
    • a gyomorfal alsó részének (a szöveti szövet rétege) és 7 vagy több nyirokcsomóban található a daganat közelében.
  • Stage IIIC: A rák terjedése:
    • a közeli szervek, például a lép, a keresztirányú vastagbél, a máj, a membrán, a hasnyálmirigy, a vese, a mellékvese vagy a vékonybél, és a tumor közelében 3 vagy több nyirokcsomóban találhatók; vagy
    • a gyomorfal szeros (legkülső rétege), és a tumor közelében 7 vagy több nyirokcsomóban található.

A IV. Stádiumban a rák a test távoli részeire terjedt ki.

A gyomorrákra vonatkozó kvíz

A rák megértése: metasztázis és szakaszok

Ismétlődő gyomorrák

Az ismétlődő gyomorrák olyan rák, amely a kezelése után visszatér (visszatér). A rák visszatérhet a gyomorban vagy a test más részein, például a májban vagy a nyirokcsomókban.

A gyomorrákos betegeknél különböző típusú kezelésekre van szükség.

A gyomorrákban különböző típusú kezelések állnak rendelkezésre. Néhány kezelés standard (jelenleg alkalmazott kezelés), és néhányat klinikai vizsgálatokban tesztelnek. A kezelés klinikai vizsgálata egy olyan kutatási tanulmány, melynek célja a jelenlegi kezelések javítása vagy a rákos betegek új kezeléseivel kapcsolatos információk beszerzése. Amikor a klinikai vizsgálatok azt mutatják, hogy az új kezelés jobb, mint a hagyományos kezelés, az új kezelés válhat a szokásos kezelésnek. A betegek esetleg gondolkodni akarnak a klinikai vizsgálatban való részvételről. Néhány klinikai vizsgálat csak olyan betegek számára nyitott, akik nem kezdték meg a kezelést.

A standard kezelés öt típusát alkalmazzák:

A műtét a gyomorrák minden fázisának közös kezelése. A következő típusú műtétek használhatók:

  • Összesen gasztrectomia: A gyomor részének eltávolítása, amely tartalmazza a rákot, a közeli nyirokcsomókat és más szövetek és szervek részeit a tumor közelében. A lép eltávolítható. A lép egy olyan szerv a felső hasban, amely szűr a vért és eltávolítja a régi vérsejteket.
  • Teljes gasztrectomia: A teljes gyomor, közeli nyirokcsomók, valamint a nyelőcső, vékonybél és egyéb szövetek eltávolítása a tumor közelében. A lép eltávolítható. A nyelőcső a vékonybélhez kapcsolódik, így a beteg továbbra is enni és nyelni tud.

Ha a tumor gátolja a gyomrot, de a rákot nem lehet teljesen eltávolítani standard műtéten keresztül, a következő eljárások alkalmazhatók:

  • Endoluminalis stent elhelyezés: A stent (vékony, expandálható cső) beillesztésére szolgáló eljárás, amely lehetővé teszi egy áthaladás (például az artériák vagy a nyelőcső) megtartását. A gyomorba belépő vagy onnan történő bejutást gátló daganatokra műtét végezhető, hogy a stentet a nyelőcsőből a gyomorba, vagy a gyomorból a vékonybélbe helyezzük, hogy lehetővé tegyük a beteg normális étkezését.
  • Endoluminalis lézerterápia: Olyan eljárás, amelyben egy lézerrel ellátott endoszkóp (vékony, megvilágított cső) kerül be a testbe. A lézer egy intenzív fénysugár, amelyet kés lehet használni.
  • Gastrojejunostomia: Sebészet, hogy eltávolítsák a gyomor rákos részét, ami gátolja a vékonybélbe való nyílást. A gyomor a jejunumhoz (a vékonybél részéhez) kapcsolódik ahhoz, hogy az élelmiszer és gyógyszer átjuthasson a gyomorból a vékonybélbe.

kemoterápiás kezelés

A kemoterápia egy olyan rákkezelés, amely a rákos sejtek növekedését megakadályozó gyógyszereket használ, akár a sejtek megölésével, akár megakadályozva azok elosztását. Ha a kemoterápiát szájon át vagy vénába vagy izomba injektálják, a gyógyszerek bejutnak a véráramba, és rákos sejteket érhetnek el a szervezetben (szisztémás kemoterápia). Ha a kemoterápiát közvetlenül a cerebrospinális folyadékba, egy szervbe vagy egy testüregbe, például a hasba helyezik, a gyógyszerek elsősorban a rákos sejteket érintik ezen a területen (regionális kemoterápia). A kemoterápia beadása függ a kezelt rák típusától és állapotától.

Sugárkezelés

A sugárterápia olyan rákkezelés, amely nagy energiájú röntgenfelvételt vagy egyéb sugárzást használ fel a rákos sejtek megölése vagy növekedésük megakadályozására. Kétféle sugárkezelés létezik:

  • A külső sugárterápia a testen kívüli gépet sugárzásnak sugározza a rák felé.
  • A belső sugárterápia olyan radioaktív anyagot használ, amelyet tűk, magok, vezetékek vagy katéterek pecsételnek, amelyek közvetlenül a rákban vagy annak közelében helyezkednek el.

A sugárkezelés módja attól függ, hogy milyen típusú rákot alkalmaznak. A külső sugárterápiát a gyomorrák kezelésére használják.

Chemoradiation

A kemoradiációs terápia kombinálja a kemoterápiát és a sugárkezelést, mindkettő hatásának fokozására. A sebészeti beavatkozás utáni kémiadiáció, hogy csökkentse a rák visszaszorulásának kockázatát, az adjuváns terápiának nevezik. A műtét előtti kémhatás, a tumor összezsugorodása (neoadjuváns terápia) vizsgálat alatt áll.

Célzott terápia

A célzott terápia egyfajta kezelés, amely kábítószereket vagy egyéb anyagokat használ fel egyedi ráksejtek azonosítására és támadására, anélkül, hogy károsíthatja a normál sejteket. A monoklonális antitestterápia a célzott terápia egyik típusa, amelyet a gyomorrák kezelésére használnak.

A monoklonális antitestterápia a laboratóriumban egyetlen típusú immunrendszer sejtből származó antitesteket alkalmaz. Ezek az antitestek azonosítják az anyagokat a rákos sejtekben vagy normál anyagokban, amelyek segíthetnek a rákos sejtek növekedésében. Az antitestek az anyagokhoz kötődnek, és megölik a rákos sejteket, megakadályozzák növekedésüket, vagy megakadályozzák az elterjedést. A monoklonális antitesteket infúzió formájában adják. Ezek önmagukban alkalmazhatók, vagy kábítószerek, toxinok vagy radioaktív anyagok közvetlenül rákos sejtekbe juttathatók. A IV. Stádiumú gyomorrák és az ismétlődő gyomorrák esetében monoklonális antitesteket, például trasztuzumabot vagy ramucirumabot adhatunk. A trasztuzumab blokkolja a HER2 növekedési faktor fehérje hatását, amely növekedési jeleket küld a gyomorrák sejtjeinek. A Ramucirumab blokkolja a VEGF fehérje hatását, és megakadályozhatja az új véredények növekedését, amelyeknek a tumoroknak növekedniük kell.

Rövid útmutató a Hasnyálmirigy-rák tünetei, okai és kezelése

A betegek esetleg gondolkodni akarnak a klinikai vizsgálatban való részvételről.

Néhány beteg esetében a klinikai vizsgálatban való részvétel lehet a legjobb kezelés választása. A klinikai vizsgálatok része a rákkutatási folyamatnak. Klinikai kísérleteket végeztünk annak megállapítására, hogy az új rákkezelések biztonságosak és hatékonyak-e vagy jobbak-e, mint a szokásos kezelés.

A mai rák elleni szokásos kezelések közül sok a korábbi klinikai vizsgálatokon alapul. A klinikai vizsgálatban részt vevő betegek a szokásos kezelést kapják, vagy az elsők között új kezelést kaphatnak.

A klinikai vizsgálatokban részt vevő betegek segítenek a jövőben a rák kezelésének javításában is. Még akkor is, ha a klinikai vizsgálatok nem eredményeznek hatékony új kezeléseket, gyakran válaszolnak fontos kérdésekre és elősegítik a kutatás továbbterjedését.

A betegek klinikai vizsgálatokat végezhetnek rákkezelésük előtt, alatt vagy után.

Néhány klinikai vizsgálatban csak olyan betegek tartoznak, akik még nem részesültek kezelésben. Az egyéb kísérletek vizsgálati kezelése olyan betegeknél, akiknek a rákja nem javult. Vannak klinikai vizsgálatok is, amelyek új módszereket próbálnak megakadályozni a rák előfordulásának visszatéréséből (visszatérés) vagy a rák kezelésének mellékhatásainak csökkentésében.

Klinikai vizsgálatok zajlanak az ország számos részén.

Szükség lehet nyomonkövetési tesztekre.

A rák diagnosztizálásához vagy a rák kialakulásának megismeréséhez elvégzett néhány vizsgálat megismételhető. Néhány teszt megismétlődik, hogy megnézze, milyen jól működik a kezelés. A vizsgálatok folytatására, megváltoztatására vagy abbahagyására vonatkozó döntések alapulhatnak e vizsgálatok eredményei alapján.

A vizsgálatok egy része a kezelés befejezése után időről időre megmarad. Ezeknek a vizsgálatoknak az eredményei megmutathatják, hogy megváltozott-e az állapotod, vagy ha a rák megbetegedett (visszatér). Ezeket a teszteket néha nyomon követési teszteknek vagy ellenőrzéseknek nevezik.

Kezelési lehetőségek szakaszonként

0. stádium (carcinoma in situ)

A 0-as fokozat kezelése általában műtét (teljes vagy részösszegű gasztrectomia).

I. stádiumú gyomorrák

Az I. stádiumú gyomorrák kezelésére a következők tartoznak:

  • Sebészet (teljes vagy részösszegű gastrectomia).
  • Sebészet (teljes vagy részösszegű gastrectomia), majd kemoradiációs terápia.
  • A műtét előtt végzett kemoradiációs terápia klinikai vizsgálata.

II. Stádiumú gyomorrák

A II. Stádiumú gyomorrák kezelésére a következők tartoznak:

  • Sebészet (teljes vagy részösszegű gastrectomia).
  • Sebészet (teljes vagy részösszegű gasztrectomia), majd kemoradiációs terápia vagy kemoterápia.
  • A sebészeti beavatkozás előtt és után adott kemoterápia.
  • A sebészeti beavatkozás klinikai vizsgálata, amelyet kemoterápiás kezelés követett az új daganatellenes szerek ellen.
  • A műtét előtt végzett kemoradiációs terápia klinikai vizsgálata.

III. Stádiumú gyomorrák

A III. Stádiumú gyomorrák kezelésére a következők tartoznak:

  • Sebészet (teljes gasztrectomia).
  • A sebészeti beavatkozást kemoradiációs terápia vagy kemoterápia követte.
  • A sebészeti beavatkozás előtt és után adott kemoterápia.
  • A sebészeti beavatkozás klinikai vizsgálata, amelyet kemoterápiás kezelés követett az új daganatellenes szerek ellen.
  • A műtét előtt végzett kemoradiációs terápia klinikai vizsgálata.

IV. Stádium és visszatérő gyomorrák

A IV. Stádiumú vagy visszatérő gyomorrák kezelése a következőket foglalhatja magában:

  • A kemoterápia mint palliatív terápia a tünetek enyhítésére és az életminőség javítására.
  • Célzott terápia monoklonális antitesttel kemoterápiával vagy anélkül.
  • Endoluminális lézeres terápia vagy endoluminalis stent elhelyezés a gyomor elzáródásának enyhítésére, vagy a gastrojejunostomiára az eltömődés elkerülésére.
  • Radiációs terápia, mint palliatív terápia a vérzés leállítására, fájdalomcsillapításra vagy a gyomor gátló daganatának zsugorítására.
  • A sebészet mint palliatív terápia a vérzés megállítása vagy a tumor gátolja a tumort.
  • A kemoterápia új kombinációinak klinikai vizsgálata palliatív terápiaként a tünetek enyhítésére és az életminőség javítására.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!